Masz niezapłacony mandat lub bilet parkingowy? Uważaj, policja zabierze twój samochód!

Masz niezapłacony mandat lub bilet parkingowy? Uważaj, policja zabierze twój samochód!

mandat

Podaj dalej

Nowe przepisy mają umożliwić policji rozprawienie się raz na zawsze z niezapłaconymi grzywnami. Masz mandat i niezapłacone zaległości na samochodzie o wartości ponad 2000 złotych? Jeśli mieszkasz w Szwecji, możesz pożegnać się ze swoim samochodem już w pierwszy dzień Nowego Roku. 

Uwaga na niezapłacony mandat

mandat 500 zl

Po sylwestrze policja będzie miała prawo zatrzymać samochody właścicieli, którzy mają niezapłacony mandat. Jeśli wartość nałożonych grzywn przekracza 2000 zł, auto będzie wyłączone z ruchu. Policja będzie mogła zająć tablice rejestracyjne. 

Od 1 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone nowe przepisy dotyczące zakazu używania pojazdów za nieopłacone nieprawidłowe opłaty parkingowe w wysokości ponad 5000 SEK.

Nowe przepisy oznaczają ni mniej, ni więcej, że zakaz użytkowania samochodów w Szwecji wejdzie w życie, jeśli właściciel ma ponad 2000 zł (5000 SEK) niezapłaconych opłat za parkowanie. Chodzi o mandaty, od których minęło ponad 6 miesięcy od terminu, gdy powinien zostać zapłacony. W tą sumę wchodzą tylko opłaty parkingowe, które zostały naliczone od 1 stycznia 2021 roku. 

Zmiana właściciela samochodu nie rozwiąże „problemu”

Policja kontrola drogowa Policji, Policjant wypisuje kierowcy mandat karny ;

Jeżeli w tym czasie zostanie zarejestrowana zmiana właściciela pojazdu, zakaz użytkowania nie również zostanie wprowadzony. Jako nabywca samochodu będziesz musiał więc zachować szczególną ostrożność. Mimo wszystko nie należy kupować pojazdu objętym długiem. Dlaczego? 

Zanim zostanie wprowadzony zakaz użytkowania pojazdu, całkowity dług, który doprowadził do zakazu, musi zostać spłacony, aby pojazd mógł być używany. Dotyczy to również przypadku, gdy po wystąpieniu zakazu użytkowania nastąpi zmiana właściciela pojazdu. I to poprzedni właściciel jest zobowiązany do zapłaty. Jeśli mimo wszystko korzystasz z pojazdu, policja ma prawo zabrać tablice rejestracyjne pojazdu.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News