Kalisz: W 8 minut przegrał życie. Jak furiat uciekał przed policją, a teraz pójdzie siedzieć

Kalisz: W 8 minut przegrał życie. Jak furiat uciekał przed policją, a teraz pójdzie siedzieć

Kalisz przegrał życie

Podaj dalej

Jak przegrać życie w 8 minut? Prezentuje 43-letni kierowca Forda Focusa, który nie zatrzymał się do kontroli i przez prawie 20 kilometrów uciekał przed policją. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. 

Po co ta ucieczka?

Kalisz przegrał życie

We wtorek 2 czerwca 2020 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 43-letniego kierowcę Forda Focusa. Patrol drogówki podjął próbę zatrzymania go na drodze wojewódzkiej W470 w miejscowości Plewnia. 

Kierowca Focusa zignorował funkcjonariuszy dających sygnały świetlne i dźwiękowe i podjął ucieczkę. Policjanci nieoznakowanym radiowozem rozpoczęli pościg, nagrywając całe zajście za pomocą policyjnego wideorejestratora. 

43-latek kontynuował swoją szaleńczą jazdę drogą wojewódzką, po drodze wyprzedzając w miejscach niedozwolonych, na przejściach na pieszych, przekraczając prędkość, a także zajeżdżając drogę pozostałym uczestnikom ruchu. 

8 minut wolności

Kalisz przegrał życie

W zatrzymaniu kierowcy Focusa pomocna była blokada na wjeździe do Kalisza. Dopiero wtedy, widząc że nie ma szans na ucieczkę, postanowił zatrzymać samochód. To wystarczyło, aby zatrzymać mężczyznę. 

Mieszkaniec powiatu konińskiego był trzeźwy i od razu trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w kaliskiej komendzie. O dalszych czynnościach w tej sprawie decydować będzie Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 

Co na ten temat mówi Kodeks Karny? 

Poniżej cytujemy treść art. 178b:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

źródło: policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News