7-letnie Audi A8 L 4.2 V8 TDI na pełnym wypasie na sprzedaż. Pełen lux i śmiesznie niska cena. Stan igła! [ZDJĘCIA]

7-letnie Audi A8 L 4.2 V8 TDI na pełnym wypasie na sprzedaż. Pełen lux i śmiesznie niska cena. Stan igła! [ZDJĘCIA]

audi-a8-v8-tdi

Podaj dalej

Potężne fotele ze wspaniałą skórą, lodówka, system multimedialny dla pasażerów z tyłu… W tym samochodzie nie ma czegoś, czego mogłoby brakować. To Audi A8 z potężnym Dieslem to synonim luksusu. A mimo to, wcale nie kosztuje tak dużo, biorąc pod uwagę, jak obecnie wygląda rynek. 

Luksusowe Audi za ułamek kwoty

audi-a8-v8-tdi

Najciekawszą rzeczą w tym aucie jest oczywiście silnik Diesla. Pod maską Audi pracuje topowa jednostka 4.2 V8 TDI, która została wycofana z produkcji. Na szczęście nie oznacza to, że wszystkie te jednostki od razu zniknęły z powierzchni ziemi. Jeden z takich samochodów możemy dziś kupić w bardzo rozsądnych pieniądzach. 

Samochód ma aż 385 KM, dzięki czemu to jeden z najmocniejszych seryjnych Diesli w historii. Audi do tego ma zużycie około 7,5 l/100 kilometrów, dzięki czemu możemy podróżować nim za stosunkowo niewielkie pieniądze. W prawdziwe luksusowej limuzynie, w której sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,7 sekundy, to świetny wynik. 

audi-a8-v8-tdi

Ten konkretny egzemplarz pochodzi z października 2015, a na jego liczniku widnieje 199 000 kilometrów. To naprawdę niewielki przebieg, bowiem nieraz widzieliśmy już te same wersje w sprzedaży z przebiegami rzędu 855 000 km. 

Świetny stan i pełno wyposażenia

audi-a8-v8-tdi

Ponadto, samochód jest regularnie serwisowany i jest według właściciela bardzo zadbany. Na próżno szukać w nim śladów przebiegu, zwłaszcza w środku. Audi jest rzecz jasna bardzo dobrze wyposażone. Ma pneumatyczne zawieszenie, niezależne ogrzewanie, telewizor, lodówkę, noktowizor, wyświetlacz head-up, 4-strefową klimatyzację, czy wentylowane fotele z masażem. 

Takie nowe Audi w 2015 roku kosztowało ponad 160 000 euro, czyli ponad 750 000 zł. Teraz jest wystawione na sprzedaż za jedyne 31 400 euro, czyli niecałe 150 000 zł. A co więcej, możemy jeszcze odliczyć VAT. 

audi-a8-v8-tdi

To oczywiście wciąż całkiem dużo pieniędzy, ale nie zapominajmy, że dziś za takie pieniądze nie da się kupić zbyt wielu luksusowych samochodów. Żeby nie powiedzieć, że żadnych. Ciężko będzie nawet o dobrze wyposażoną Octavię. A tutaj mamy niemiecki super lux. Co wybieracie?

audi-a8-v8-tdi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News