7-letnia Skoda Superb 2.0 TDI DSG na full wypasie - nigdy nie wyjechała z garażu. Cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

7-letnia Skoda Superb 2.0 TDI DSG na full wypasie - nigdy nie wyjechała z garażu. Cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

skoda-superb-tdi-dsg

Podaj dalej

Ta Skoda Superb przez 7 lat stała zamknięta w garażu, a teraz pierwszy właściciel wystawił ją na sprzedaż. Co ciekawe, nie kupił jej po to, żeby nią jeździć, tylko właśnie po to, żeby sprzedać jako nową za kilka lat. Czy mu się to uda?

7-letnia nowa Skoda

skoda-superb-tdi-dsg

Unijne regulacje zaczęły skłaniać producentów do robienia rzeczy, o których nikt nie prosił. Jeśli jesteś zwykłym konsumentem, większość z nich nie jest ci w ogóle potrzebna do życia. To zapoczątkowało trend kupowania samochodów, których w danej chwili się nie potrzebuje. Ta Skoda jest dokładnie takim przykładem. 

Jeśli samochód miał atmosferyczny silnik, manualną skrzynię, brak wspomagania kierownicy, albo wydech bez filtra DPF – ludzie często kupują takie auta, żeby na nich zarobić. Trend ten wyszedł już nawet poza grono pasjonatów. 

skoda-superb-tdi-dsg

Ten konkretny kierowca zrozumiał już w 2010 roku, że taka Skoda może być interesująca dużo później. Wybrał bardzo fajną specyfikację. To Skoda Superb II Combi – w najmocniejszej wersji 2.0 TDI o mocy 170 KM, z napędem 4×4 i bogatym wyposażeniem. 

Niski przebieg i full wypas

skoda-superb-tdi-dsg

Mógł cieszyć się swoim samochodem, ale po siedmiu latach ma on zaledwie 1655 kilometrów przebiegu. Samochód praktycznie całe swoje życie spędził w garażu i jest jak nowy. Teraz właściciel znalazł się w sytuacji, w której nie może pozwolić sobie na trzymanie takiego samochodu w garażu i z ciężkim sercem oferuje go na sprzedaż. 

Skoda wciąż oferuje Superba (trzeciej generacji) w kombi, z 2.0 TDI i DSG. Więc to nie problem. Zapewne będzie to nawet lepszy samochód, niż ten oferowany w aukcji. Ale nie będzie na pewno tak tani. Kierowca oczekuje za niego 29 999 euro (140 000 zł). Za takie pieniądze dziś nie da się kupić nawet Octavii na full wypasie, a co dopiero Superba. 

skoda-superb-tdi-dsg

Właściciel początkowo wystawił swój samochód za 31 000 euro, jednak nie znalazł żadnych chętnych. Teraz obniżył cenę i liczy na to, że znajdzie fana drugiej generacji Superba, który zechce mieć po raz kolejny nowy samochód. Ciekawe, czy wciąż pachnie nowością?

skoda-superb-tdi-dsg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News