F1: Koniec ukrywania bolidów za ekranami podczas testów

F1: Koniec ukrywania bolidów za ekranami podczas testów

30 interakcji
F1: Koniec ukrywania bolidów za ekranami podczas testów

Podaj dalej

W przyszłym sezonie w Formule 1 pojawi się wiele zmian regulaminowych. Oprócz kwestii stricte technicznych, które dotyczą przygotowania samochodów, zmianie ulegnie również kilka kwestii „kosmetycznych”.

W trakcie testów zimowych powszechnym zjawiskiem było zasłanianie garaży przed osobami postronnymi. Dzięki ustawieniu specjalnych ekranów przed boksami zespoły chciały maksymalnie ograniczyć dostęp do nowych konstrukcji przed dziennikarzami oraz konkurencją. W ekstremalnych przypadkach garaże były nawet zamykane na „kłódkę”.

Podczas ostatniego spotkania Światowej Rady Sportów Motorowych uzgodniono, że od sezonu 2020 takie praktyki będą niezgodne z regulaminem. Argumentem tej decyzji FIA jest chęć zwiększenia zainteresowania Formułą 1 wśród mediów oraz przede wszystkim – kibiców.

„Żaden ekran, zasłona lub inna część, która zasłania bolid nie będzie dozwolona w padoku, garażach, alei serwisowej lub polach startowych dopóki nie będzie bezwzględnie potrzebna ze względów mechanicznych” napisała FIA w swoim oświadczeniu.

Dodatkowo w środę przegłosowano także kwestie dotyczące dostarczania i testowania próbek paliwa podczas wyścigów. Wszystko po to aby FIA miała pewność, jest ono zgodne z zadeklarowaną próbką odniesienia.

Jak występy Roberta Kubicy wpłynęły na oglądalność F1 w Polsce? Znamy dane Eleven Sports i TVP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News