Było ją ciężko sprzedać nawet w Dubaju - Pagani Zonda Riviera za niesamowite pieniądze

Było ją ciężko sprzedać nawet w Dubaju - Pagani Zonda Riviera za niesamowite pieniądze

Pagani-Zonda-Riviera-1

Podaj dalej

Pagani Zonda Riviera z 2017 roku została sprzedana na aukcji.

Jest to wersja mocno limitowana – fabryka wypuściła tylko 1 sztukę, dlatego samochód osiągnął oszałamiającą cenę 5,5 miliona dolarów na aukcji Silverstone w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Zonda Riviera była początkowo „zwykłą” Zondą F. Wróciła jednak do włoskiej fabryki firmy, aby stać się najnowszym modelem serii 760. Auto otrzymało liczne modyfikacje, między innymi całkowicie nowe panele nadwozia z włókna węglowego, nowy wlot powietrza na dachu, tylną wieżyczkę i  skrzydło z włókna węglowego, a także nietypowe niebieskie wykończenie.

Supersamochód napędzany jest  7,3-litrowym, wolnossącym silnikiem V12. Po włoskim doprawieniu osiąga teraz 750 KM. Modyfikacje silnika są uzupełnione niestandardowym układem wydechowym, który jest jeszcze głośniejszy niż oryginał. W momencie sprzedaży samochód miał na liczniku niecałe 900 km.

Na początku tego roku samochód był wystawiony na sprzedaż przez VIP Motors UAE w Dubaju, ale nie został sprzedany. Trochę nas to dziwi, ponieważ w Dubaju bogatych ludzi raczej nie brakuje. Wcześniej, jego właścicielem był saudyjski książe, który podobno odbył nim przynajmniej jedną podróż do Londynu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News