BMW kończy produkcję Serii 3 Gran Turismo i nikt nie będzie za nią tęsknił 

BMW kończy produkcję Serii 3 Gran Turismo i nikt nie będzie za nią tęsknił 

Podaj dalej

BMW pozbywa się swojego brzydkiego kaczątka w rodzinie kompaktowych samochodów premium. Niemiecka marka zaprzestała produkcji Serii 3 Gran Turismo (GT). 

Zdaniem portalu Autocar jest to część planu redukcji kosztów. Firma oświadczyła, że popyt na ten model jest nadal niewystarczający aby utrzymać go w portfolio. 

Na brytyjskiej stronie BMW nie ma już 3-Series GT, która była oparta na poprzedniej generacji samochodzie F3X. Nowe BMW Serii 3 w wersji sedan i touring są dostępne odpowiednio za 162 700 zł i 169 000 zł. 

Następca GT 3 Series nie jest brany pod uwagę, ponieważ bardziej nowoczesna generacja G2X będzie nadal oferowana w wersjach sedan i kombi – mowa oczywiście o modelach G20 i G21. 

Zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2013 roku, a trzy lata później nieco odświeżona seria 3 GT (F34) była oferowana z cztero- i sześciocylindrowymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. 

Były również dłuższe, jak i wyższe wersje Saloon i Touring, a GT dzielił rozstaw osi z sedanem F25 LWB, który został wyprodukowany na rynek chiński z dodatkowymi 110 mm między dwiema osiami. Dodatkowa przestrzeń była jednak niewystarczająca, aby utrzymać się na rynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News