Auto za ponad 100 milionów

Auto za ponad 100 milionów

29 interakcji

Podaj dalej

Jeden z modeli kultowego McLarena F1 w najbliższym czasie zostanie sprzedany. Eksperci twierdzą, że wartość samochodu może sięgnąć kolosalnej kwoty przekraczającej 100 milionów złotych.

McLaren F1 bez wątpienia należy do grupy pojazdów, które na stałe wpisały w karty historii motoryzacji. Samochód posiadający trzymiejscowy układ siedzeń (jedno z przodu i dwa z tyłu) napędzany jest potężnym silnikiem V12 o pojemności 6.1 litra. Przy masie wynoszącej zaledwie 1140 kg i 627 KM nawet najlepsi kierowcy mają problemy z opanowaniem takiej bestii. W 1998 roku jako pierwszy pojazd produkcyjny osiągnął prędkość 386 km/h.

Przez sześć lat produkcji powstało zaledwie 107 sztuk McLarena F1. Tylko 65 z nich było przeznaczonych do powszechnego użytku. W ostatnich dniach w Japonii pojawiła się oferta sprzedaży jednego z modeli w kolorze żółtym (Dandelion Yellow). To nie lada gratka dla kolekcjonerów, bowiem ten konkretny egzemplarz ma przejechane zaledwie … 239 kilometrów, co stawia go na czele listy najmniej eksploatowanych McLarenów F1 na świecie. Przez dwadzieścia lat samochód był starannie konserwowany i pielęgnowany, a niektóre elementy wyposażenia są nadal ofoliowane.

Tom Hartley, który jest ekspertem w tematyce McLarenów F1 uważa, że cena wyjściowa za samochód może wynieść 12 milionów funtów (60 milionów złotych). Znawcy tematu dodają, że wartość końcowa pojazdu ma szansę osiągnąć poziom nawet dwukrotnie większy. Pierwotny właściciel, za swój rarytas musiał zapłacić … 600 tysięcy funtów.

Tagi: McLaren, McLaren F1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News