Zatrważająca liczba pijanych kierowców, a to tylko wigilijne statystyki

Zatrważająca liczba pijanych kierowców, a to tylko wigilijne statystyki

kontrola

Podaj dalej

W tym roku Wigilia była wyjątkowo niebezpieczna.

Policyjne statystyki wypadków są znacznie gorsze niż te sprzed roku. 24 grudnia na polskich drogach doszło do 95 wypadków – rok wcześniej było ich 67. W tym roku było też niestety zdecydowanie więcej ofiar śmiertelnych i rannych. Wzrosła także liczba zatrzymanych przez policję kierowców na podwójnym gazie.

Wigilijne statystyki policji są alarmujące  i niestety gorsze od tych z 2018 roku. W 95 wypadkach zginęło 8 osób, rannych zostało 118. Rok wcześniej w 67 wypadkach śmierć poniosło 6 osób, a ranne zostały 74 osoby. W roku poprzednim w wyniku policyjnych kontroli zatrzymano 119 nietrzeźwych kierowców, w tym  – 170.

Policjanci alarmują, że pierwszy raz od blisko dziesięciu lat liczba zatrzymywanych pijanych kierowców rośnie. Zapowiadają się zaostrzone kontrole na drogach. Policjanci apelują do kierowców, żeby nie siadali za kółko po wypiciu alkoholu.

– Nie opłaca się to – nie tylko z uwagi na to, że może skończyć się grzywną, utratą prawa jazdy. Może skończyć się nie tylko odpowiedzialnością prawną – ale moralną. Bo jeśli kogoś zabijemy w takim stanie, to nigdy sobie nie wybaczymy ani te rodziny nam nie wybaczą” – podkreśla i przestrzega podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News