WTCR: Dominator World RX przejedzie sezon 2019 fabrycznym Golfem zespołu Loeba

Dwukrotny mistrz świata w rallycrossie, Johan Kristoffersson wraz z wycofaniem się Volkswagena z World RX odchodzi ze swojej koronnej dyscypliny na rzecz wyścigów samochodów turystycznych.

WTCR: Dominator World RX przejedzie sezon 2019 fabrycznym Golfem zespołu Loeba
Podaj dalej

Szwed został zaangażoway na sezon 2019 do WTCR przez zespół Sebastien Loeb Racing, który dysponuje wspieranymi fabrycznie Volkswagenami Golfami GTI TCR. Kolegami Kristofferssona będą doświadczeni w tej dyscyplinie Rob Huff i Mehdi Bennani, choć warto przypomnieć, że Johan ma na koncie krajowe mistrzostwo STCC z 2012 i 2018 r.

Johan Kristoffersson: Bardzo nie mogę doczekać się WTCR. Po 4 latach w rallycrossie, 2019 będzie moim pierwszym pełnym sezonem w samochodach turystycznych na arenie międzynarodowej od 2013 r. Większość torów to dla mnie całkowicie nowe terytoria, co będzie stanowić ogromne wyzwanie. Nie mogę się też doczekać pracy z moimi nowymi kolegami zespołowymi, zwłaszcza mistrzem WTCC, Robem Huffem. Cóż więcej mogę powiedzieć. Sebastien Loeb Racing to doświadczony team i jestem zachwycony, że jestem dalej w rodzinie Volkswagena.

Sebastien Loeb Racing wystawi w sezonie 2019 łącznie cztery Golfy GTI TCR. Nazwisko ostatniego kierowcy zostanie ujawnione wkrótce. W 2018 r. SLR zajął 4. miejsce w klasyfikacji zespołów. Rob Huff odniósł 2 zwycięstwa, a Mehdi Bennani raz jako pierwszy przeciął linię mety. Sezon 2019 rozpocznie się w pierwszy weekend kwietnia w Marrakeszu.

Przeczytaj również