Wstydliwy problem na polskich autostradach. Wkrótce ma się to zmienić

Wstydliwy problem na polskich autostradach. Wkrótce ma się to zmienić

Wstydliwy problem na polskich autostradach. Wkrótce ma się to zmienić

Podaj dalej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyśpieszyła budowę punktów MOP na autostradach. Według kierowców przy drogach brakuje stacji paliw i toalet.

Według wielu kierowców przy polskich drogach ekspresowych i autostradach brakuje odpowiedniej infrastruktury. Nie mówimy już wyłącznie o stacjach paliw, ale kierowcy narzekają, że brakuje nawet zwykłych toalet.

Problem widoczny jest głównie przy nowo wybudowanych drogach. Ministerstwo Infrastruktury szuka rozwiązania tego problemu i szykuje rozporządzenie, które będzie pozwalało na łączenie szybkich tras z istniejącymi już stacjami.

Oprócz tego znacząco przyśpieszyć ma budowa miejsc obsługi podróżnych. W pierwszym kwartale nowego roku uruchomione mają być przetargi na budowę dwunastu takich punktów. Oczywiście to oznacza, że pierwsze MOP-y z tego przetargu mogą powstać nawet za dwa lata.

Jak podaje portal „money.pl”, największe problemy kierowcy mają na nowym fragmencie autostrady A1. Dla przykładu, na 33-kilometrowym odcinku między Częstochową i Pyrzowicami nie ma ani jednej stacji.

W całej Polsce mnóstwo jest takich fragmentów. W wielu przypadkach pomiędzy jednym i drugim MOP-em, czy stacją, mamy nawet 60 kilometrów pustki. Dla przykładu, pomiędzy Koszalinem a Goleniowem na 130-kilometrowym odcinku jest tylko jeden MOP. Problemy z tankowaniem występują także na trasie S17 między Warszawą i Lublinem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News