World RX, Ryga: Kristoffersson bije kolejne rekordy w rallycrossie

Lider Rallycrossowych Mistrzostw Świata, Johan Kristoffersson wygrał na łotewskim torze Biķernieki szóstą rundę z rzędu, co stanowi rekord World RX. Dla Szweda to także ósme zwycięstwo w sezonie i 17 w karierze (to również rekordy).

Drugą lokatę za kierowcą Volkswagena Polo R zdobył Mattias Ekstrom (Audi S1). Szwed został wiceliderem mistrzostw świata. Najniższy stopień podium wywalczył Sebastien Loeb, najlepszy z obozu Peugeota, którego wszystkie 3 samochody dostały się do finału. Niclas Gronholm (Hyundai i20) wyrównał swoje najlepsze w karierze, 4. miejsce.

Kristoffersson był najlepszy już po kwalifikacjach, które ukończył przed Loebem, Ekstromem, Hansenem i Solbergiem. W pierszym półfinałem pechowcem okazał się rajdowy mistrz świata z 2003 r. Petter Solberg zaliczył kontakt z Gueralinem Chicheritem i objał uplasowali się poza czołową trójką, którą utworzyli Kristofersson, Ekstrom i Gronholm. W drugi półfinale tryplet zdobył Peugeot dzięki Loebowi i braciom Hansen.

W finale Kristoffersson obronił pierwszą lokatę. Świetny start z drugiego rzędu zaliczył Ekstrom, który wbił się po wewnętrznej przed Loeba. W zamieszaniu przed 9-krotnego mistrz WRC przedostał się też Niclas Gronholm. Loeb i Kevin Hansen zjechali na jokera. Wkrótce ten sam manewr wykonał Timmy Hansen przedzielajc kierowców Peugeota. Gdy na 3. kółku alternatywną pętlę zaliczyli Ekstrom i Gronholm obu przedzielił Loeb. Kristoffersson zjechał okrążenie dalej, prowadząc od startu do mety.