World RX, Höljes: Piąte zwycięstwo Kristofferssona. Mégane na podium!

World RX, Höljes: Piąte zwycięstwo Kristofferssona. Mégane na podium!

World RX, Höljes: Piąte zwycięstwo Kristofferssona. Mégane na podium!

Podaj dalej

Johan Kristoffersson zakończył półmetek sezonu Rallycrossowych Mistrzostw Świata zwycięstwem w domowej rundzie w Höljes. Mistrz świata wygrał już 5 z 6 rozegranych rund.

Szwed zaliczył niemal perfekcyjny weekend, wygrywając Volkswagenem Porx 3 z 4 sesji kwalifikacyjnych, po których był najlepszy w swoim półfinale, a także decydującym biegu. Podium szóstej rundy World RX skompletowali Andreas Bakkerud w Audi S1 i Jérôme Grosset-Janin, zdobywając najlepszy w historii wynik dla Renault Mégane RS zbudowanego przez Prodrive.

Pierwotnie Jérôme Grosset-Janin finiszował jako czwarty, korzystając na wycieczce na pobocze Timmy’ego Hansena (Peugeot 208) po kontakcie z Ekströmem, który minął metę jako trzeci. Szwed został jednak ukarany i spadł w wynikach na ostatnią lokatę (to dla niego już druga tego typu kara w tym sezonie). Do mety finałowego biegu nie dojechał Kevin Hansen (Peugeot 208), ale po karze dla Ekströma wywalczył punkty za piątą lokatę.

Niespodzianką był brak w decydującym wyścigu Pettera Solberga, którego wyeliminowała awaria silnika Polo w półfinale. Kolejny raz w finale nie uczestniczył Sébastien Loeb, który jako jedyny w tym sezonie sięgnął po zwycięstwo oprócz Kristofferssona.

World RX of Sweden – wyniki finału

Poz. Kierowca
Samochód
Czas
1. Johan KRISTOFFERSSON
Volkswagen Polo
04:14.969
2. Andreas BAKKERUD
Audi S1
+2,977
3. Jérôme GROSSET-JANIN
Renault Mégane RS
+5,956
4. Timmy HANSEN
Peugeot 208
-1 okr.
5. Kevin HANSEN
Peugeot 208
-5 okr.
6. Mattias EKSTRÖM
Audi S1
dyskwalifikacja

World Rallycross 2018 – punktacja sezonu (czołówka)

Kierowca Pkt
Johan KRISTOFFERSSON 165
Andreas BAKKERUD 125
Petter SOLBERG 119
Sébastien LOEB 117
Timmy HANSEN 116
Mattias EKSTRÖM 114

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News