Właśnie tak może wyglądać bardziej przestronna i praktyczna alternatywa dla Golfa GTI.

Właśnie tak może wyglądać bardziej przestronna i praktyczna alternatywa dla Golfa GTI.

2021-skoda-octavia-rs-rendering (1)

Podaj dalej

Poprzedni lifting Skody Octavii, który przyniósł podzielone reflektory miał wielu przeciwników. Teraz Skoda stara się grać bardziej bezpiecznie ze swoimi projektami.

Chwilowe wyskoki, które objawiły się modelami Yeti i Roomster przestały istnieć wiele lat temu i oferta Skody ponownie jest pełna samochodów o konwencjonalnych kształtach.

To niekoniecznie zła rzecz. Octavia czwartej generacji została pochwalona za dobry wygląd po jej zaprezentowaniu odsłonięciu pod koniec ubiegłego roku. Wariant RS powinien być jeszcze bardziej szykowny. Zobaczymy go w tym roku i jak zwykle będzie bardziej przestronną i praktyczną alternatywą dla VW Golf GTI.

Na łamach portalu Kolesa.ru pojawiły się grafiki przedstawiające wariacje na temat nowej Octavii RS. Auto jest w ciemnym kolorze z 19-calowymi felgami zapożyczonymi z poprzedniego modelu. Przód dostał ciemny grill  i usportowiony przedni zderzak pasujący do charakteru auta.

Z tyłu typowe dla modeli RS skrzydło  i podwójne końcówki wydechu, które od razu mówią, że jest to sportowa wersja najlepiej sprzedającego się modelu Skody. Na tylnym zderzaku znajduje się też znany z modelu Kodiaq RS czerwony odblaskowy pasek. Sportowego sznytu sportowe zawieszenie zmniejszające prześwit i czerwone zaciski hamulcowe.

Skoda zawsze oferowała Octavię RS w wielu odmianach i tak będzie też tym razem. Kupujący będą mogli wybierać spośród nadwozia typu liftback, sedan oraz kombi. Do wyboru będzie też kilka silników benzynowych i wysokoprężnych wraz z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów, układ napędu na przednie, na wszystkie koła, a nawet hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Wersja zelektryfikowana będzie przystosowana do pracy z silnikiem 1.4 TSI w towarzystwie silnika elektrycznego. Będzie to prawdopodobnie najdroższa Octavia w historii.

Nowa Skoda Octavia RS pokaże swoje prawdziwe oblicze najprawdopodobniej już w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Źródło: Kolesa.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News