Wirtualny sezon się rozkręca. Znamy pierwsze rozstrzygnięcia

Sezon wirtualnych rajdów powoli się rozkręca. Już w poniedziałek wystartuje Virtual Rally Championship, a zawodnicy mają już za sobą pierwszą rundę Be the next Kajto. Jak wyglądała tam rywalizacja?

Wirtualny sezon się rozkręca. Znamy pierwsze rozstrzygnięcia
Podaj dalej

Pierwszą rundą Be the next Kajto 2019 był Rajd Alp Górnej Prowansji. Do imprezy przystąpiło ostatecznie 59 zawodników, z czego 50 ujrzało linię mety w Lyonie. Zawodnicy rywalizowali głównie na terenach znanych z Rajdu Monte Carlo, jak Sisteron, Entrevaux, czy Valence, ale w ostatniej pętli wszyscy wybrali się bardziej na północ Francji, do Huez, Grenoble oraz Lyonu.

Przez większą część imprezy dominował Jurek Bogdanowicz. On podczas pierwszych pięciu oesów wygrywał aż czterokrotnie. Niestety, pech dopadł go na OS6 Die. Tam doświadczony kierowca popełnił błąd i pożegnał się z szansami na zwycięstwo w inaugurującej sezon rundzie.

Bez skrupułów sytuację tę wykorzystał Adrian Sadowski w Citroenie DS3 R5. On pokonał drugiego Tomka Wacha w Skodzie Fabii R5 o 15,88 s, zaś trzeci Mariusz Chraścina w Hyundaiu i20 R5 stracił 20,57 s.

Już w poniedziałek, 4 lutego, rozpocznie się pierwsza runda wirtualnych mistrzostw świata, VRC. Na start oczywiście Rajd Monte Carlo i 15 wymagających odcinków specjalnych w okolicach Gap. Kto rozpocznie od najlepszego wyniku?

Zgłoszenia do Rajdu Monte Carlo, 1. rundy VRC: TUTAJ

Zgłoszenia do Freistadt Rallye, 2. rundy BTNK: TUTAJ

Przeczytaj również