Rajd Festiwalowy: Pierwsze zwycięstwo Rokity w karierze, Chuchała zgarnia klasę Gość 4WD

Rajd Festiwalowy: Pierwsze zwycięstwo Rokity w karierze, Chuchała zgarnia klasę Gość 4WD
Podaj dalej

Michał Rokita pilotowany przez zawodnika pod pseudonimem „Dyemba” zwyciężył w jubileuszowym, 50. Rajdzie Festiwalowym. Podium drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska uzupełniły załogi Łukasz Godula/Daniel Nowak oraz Maciej Sordyl/Krystian Korzeniowski.

Rywalizacja w 50. Rajdzie Festiwalowym rozpoczęła się w sobotę wieczorem od przejazdu odcinka specjalnego Debiuty. Już pierwszego dnia rajdu Rokita sięgnął po pierwsze z trzech oesowych zwycięstw.

Najszybsi na pozostałych próbach (z jednym oesowym zwycięstwem każdy) byli Maciej Watras/Kamil Kluczewski, Adam Sroka/Krystian Woźniak oraz Łukasz Godula/Daniel Nowak.

Niedzielna rywalizacja w Opolu rozpoczęła się od przejazdu 7,03-kilometrowego oesu Superjedynki. Na tej próbie najszybszy był Maciej Watras pilotowany przez Kamila Kluczewskiego. Załoga Renault Clio dzięki prawie 3-sekundowej przewadze nad dotychczasowym liderem Michałem Rokitą objęła prowadzenie w rajdzie.

 

Szczęście Watrasa nie trwało jednak długo, bowiem już na drugim dzisiejszym odcinku specjalnym, kończącym 1. niedzielną pętlę, na prowadzenie (którego nie oddała już do mety) wróciła załoga Michał Rokita/Dyemba w Renault Clio.

Na trzecim miejscu przed wizytą w parku serwisowym sklasyfikowano Adama Srokę i Krystiana Woźniaka, czyli zwycięzców 1. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej.

Rokita wygrał również czwarty odcinek specjalny Superjedynki jubileuszowego Rajdu Festiwalowego, powiększając prowadzenie nad drugim Maciejem Watrasem (Renault Clio) i Maciejem Matysiakiem (Renault Clio).

Niestety, rywalizacja na drugiej niedzielnej pętli została zakłócona ze względu na panujące na trasie warunki. Po opadach deszczu sędziowie zdecydowali się wypuścić załogi na OS5 na zasadzie wolnego przejazdu, bez pomiaru czasu.

Dwie ostatnie próby Rajdu Festiwalowego Rokita przejechał spokojnym tempem, zachowując na mecie przewagę 11,5 sekundy nad drugim Łukaszem Godulą. Kierowca Hondy Civic zwyciężył na ostatniej próbie Superjedynki, dzięki czemu rzutem na taśmę awansował na 2. miejsce w generalce rajdu i 1. w kategorii RO 2.

W klasyfikacji Gość 2WD najlepszy okazał się Tomasz Sztwiertnia w Fordzie Fiesta, pokonując Marcina Kozłowskiego w Fordzie Sierra Cosworth RS oraz Kamila Winnickiego w Renault Clio Sport.

W rywalizacji Gość 4WD równych nie miał sobie Wojciech Chuchała. Popularny Siemanko do Opola przywiózł Forda Fiestę Proto, na którego prawym fotelu usiadł znający świetnie ten rajd Michał Wiśniewski. Podium uzupełnili Arkadiusz Lechoszest (Skoda Fabia S2000) oraz Grzegorz Olchawski (Audi Quattro A2).

Wyniki 50. Rajdu Festiwalowego w klasyfikacji generalnej:

Przeczytaj również