Rajd Festiwalowy: Rokita wciąż na prowadzeniu, OS5 odwołany ze względu na śliską nawierzchnię

Rajd Festiwalowy: Rokita wciąż na prowadzeniu, OS5 odwołany ze względu na śliską nawierzchnię
Podaj dalej

Michał Rokita jadący Renault Clio wygrał czwarty odcinek specjalny Superjedynki jubileuszowego Rajdu Festiwalowego, powiększając prowadzenie nad drugim Maciejem Watrasem (Renault Clio) i Maciejem Matysiakiem (Renault Clio).

Niedzielna rywalizacja w Opolu rozpoczęła się od przejazdu 7,03-kilometrowego oesu Superjedynki. Na tej próbie najszybszy był Maciej Watras pilotowany przez Kamila Kluczewskiego. Załoga Renault Clio dzięki prawie 3-sekundowej przewadze nad dotychczasowym liderem Michałem Rokitą objęła prowadzenie w rajdzie.

Szczęście Watrasa nie trwało jednak długo, bowiem już na drugim dzisiejszym odcinku specjalnym, kończącym 1. niedzielną pętlę, na prowadzenie wróciła załoga Michał Rokita/Dyemba w Renaut Clio.

 

Niestety, rywalizacja na drugiej pętli została zakłócona ze względu na panujące na trasie warunki. Po opadach deszczu sędziowie zdecydowali się wypuścić załogi na OS5 na zasadzie wolnego przejazdu, bez pomiaru czasu.

Na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska po OS5 awansowali Łukasz Godula i Daniel Nowak. Adam Wrocławski pilotowany przez Kamila Hellera dzięki drugiemu rezultatowi na OS4 i stracie tylko 0,80 sekundy do zwycięzcy awansował na pozycję numer 7 w generalce.

W klasyfikacji Gość 4WD z 25-sekundową przewagą na czele znajdują się Wojciech Chuchała i Michał Wiśniewski w Fordzie Fiesta Proto. Podium uzupełniają Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka w Skodzie Fabii S2000 oraz Grzegorz Olchawski i Szymon Marciniak w Audi Quattro A2.

Klasyfikacja generalna rajdu po OS5:

Przeczytaj również