W USA padł rekord? Honda z przebiegiem 1,6 mln kilometrów jeździ dalej i ma się świetnie

W USA padł rekord? Honda z przebiegiem 1,6 mln kilometrów jeździ dalej i ma się świetnie

Podaj dalej

Właściciel Hondy Civic 8 generacji kupił swojego sedana w firmowym salonie w Marion w USA. Niedawno jego samochód pokonał przebieg 1 mln mil, czyli około 1,6 mln kilometrów. Pracownicy serwisu postanowili uwiecznić niezwykłe wydarzenie i podzielili się nowiną w sieci.

Jak właściciel Civica dokonał takiego osiągnięcia? To, że silniki japońskiego producenta słyną z niezawodności nie jest żadną nowiną. Natomiast jak się okazało klucz do tak imponującego przebiegu jest tylko jeden – regularne serwisowanie pojazdu.

Właściciel zadbał o to by przez cały okres użytkowania, czyli 13 lat w samochodzie był regularnie wymieniany olej silnikowy (co 3 tys. mil), zgodnie z zaleceniem producenta.

Próba kradzieży auta zakończona linczem na złodziejach

W tym czasie została jedynie naprawiona uszczelka pod głowicą, przy przebiegu około 500 000 mil, a także komputer pokładowy.

Mechanicy mieli też trochę pracy przy układzie hamulcowym i zawieszeniu, ale były to zabiegi czysto kosmetyczne. Silnik i skrzynia biegów od nowości pracują jednak bez większego problemu. Wszystko jest skrupulatnie zapisane w książce serwisowej.

Wiele jednak wskazuje, że przebieg 1 600 000km nie jest ostatnim słowem właściciela. Samochód cały czas jest w eksploatacji i jak widać na zdjęciach – ma się bardzo dobrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News