Vin Diesel pokazał swoją furę w "Szybkich i wściekłych 9". Co jeszcze wiemy o filmie?

Vin Diesel pokazał swoją furę w "Szybkich i wściekłych 9". Co jeszcze wiemy o filmie?

Vin Diesel pokazał swoją furę w „Szybkich i wściekłych 9”. Co jeszcze wiemy o filmie?

Podaj dalej

Twórcy „Szybkich i wściekłych 9” nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat tego filmu. Ba, trzymają fabułę w takiej tajemnicy, jakby kręcili współczesną odpowiedź na „Obywatela Kane’a”. Tymczasem wszyscy wiemy, że fabuła w tych filmach nie jest ich główną atrakcją. Liczą się bohaterowie i ich samochody. I na tym polu odsłoniono już kilka kart.

Vin Diesel zaprezentował na Instagramie krótki filmik, na którym widać samochód jego bohatera w Szybkich i wściekłych 9. Oczywiście byłoby dziwne, gdyby jeździł czymś innym niż amerykański muscle car (swoją drogą pamięta ktoś jeszcze, że w pierwszej części Dominic Toretto jeździł Mazdą RX-7 i Hondą Civic?).

W dziewiątej odsłonie serii zobaczymy więc Vina Diesla za kierownicą zmodyfikowanego Dodge’a Chargera SRT Hellcat Widebody. Fani amerykańskich muskułów dostrzegają także, że felgi tego egzemplarza pochodzą z Dodge’a Challengera Demona, podobnie jak maska, która wydaje się być inspirowana wspomnianym modelem. Nie wiadomo co konkretnie drzemie pod tą maską, ale seryjny Hellcat dysponuje silnikiem V8 o pojemności 6,2 l, który zapewnia moc do 717 koni. Trzeba przyznać, że ten samochód mógłby się spokojnie obejść bez modyfikacji.

Szybcy i wściekli 9 – samochody

Co zobaczymy poza Hellcatem? Wygląda na to, że Vin Diesel poprowadzi też klasycznego Dodge’a Challengera z lat 70. Samochód sfotografowano na planie filmowym obok pomarańczowej Toyoty Supry Mk5.

No właśnie, nie sposób przemilczeć, że Supra wróci do „Szybkich i wściekłych” w nowej odsłonie, ale w starym kolorze. Sfotografowane na planie egzemplarze posiadają ten sam pomarańczowy kolor, który zdobił Suprę Mk4 w pierwszej część serii. Fani spekulują, że samochód będzie należał do postaci granej przez Jordanę Brewster, czyli filmowej Mii, której zabrakło w poprzedniej części.

Oprócz tego, jeden z fanów uchwycił w kadrze kilka współczesnych, zakrytych pojazdów, gdy ekipa filmowa kręciła zdjęcia w Edynburgu. Oprócz stolicy Szkocji, film kręcony jest także w Los Angeles, Londynie, Tbilisi oraz w Tajlandii.

Będą zmiany w obsadzie

Fabuła – a właściwie splot wydarzeń prowadzący od jednej sceny akcji do drugiej – jest na razie nieznana. Można się domyślać, że akcja będzie się toczyć wokół znanej z poprzedniej części hakerki Cypher, w którą wciela się Charlize Theron. Oprócz niej i wspomnianej wcześniej Jordany Brewster, w filmie zobaczymy także Michelle Rodriguez, Ludacrisa i Tyrese Gibsona.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – to nie jest film dla samochodziarzy

Obecność tego ostatniego jest szczególnie interesująca. Podobno Gibson, czyli filmowy Roman, zagroził producentom, że nie zagra w kolejnej części serii, jeśli dalej będzie z nią związany Dwayne „The Rock” Johnson. Między aktorami najwyraźniej nie zaiskrzyło, a poza tym Johnson – w opinii Gibsona – opóźnił zdjęcia do „Szybkich i wściekłych 9” ze względu na spin-off „Hobbs and Shaw„, który nakręcił z Jasonem Stathamem. Tego drugiego też nie uświadczymy w nadchodzącym filmie.

Zamiast Johnsona i Stathama w dziewiątej części „F&F” pojawi się po raz pierwszy John Cena, który podobnie jak The Rock, jest byłą gwiazdą WWE.

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News