Ten przyjazny dla środowiska sportowy samochód został zbudowany z… konopi indyjskich

Ten przyjazny dla środowiska sportowy samochód został zbudowany z… konopi indyjskich

Podaj dalej

Nie codziennie widzi się sportowy wóz zbudowany z egzotycznego materiału. Przez lata najbardziej wyszukanym materiałem było włókno węglowe, jednak konopie indyjskie przebijają je o paręset kilometrów.

Ten dwuosobowy sportowy samochód został zbudowany z konopi indyjskich. To oznacza, że jego nadwozie jest nawet lżejsze niż to z włókna węglowego, a przy tym o dziesięć razy mocniejsze od stali.

Zanim popukacie się w głowę i pomyślicie, że to absolutne bzdury, pędzimy z wyjaśnieniami. Konopie różnią się od tej marihuany, o której myślicie. Możesz wypalić tyle konopi ile tylko dasz radę, a na twojej twarzy nie pojawi się nawet delikatny uśmiech.

Jest to nie tylko niezwykłe, ale także bardzo przyjazne dla środowiska. Przy produkcji normalnego samochodu ślad węglowy wynosi około 10 ton. W przypadku samochodu zbudowanego z konopi, wynosi on okrągłe zero, ponieważ jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Człowiek stojący za tym ambitnym projektem nazywa się Bruce Dietzen, który w projekt zainwestował około 200 000 dolarów, natomiast samochód warty jest 40 000.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News