Tak wygląda 1500-konne Bugatti Centodieci. Rydzyka stać by było na niego z samych darowizn

Tak wygląda 1500-konne Bugatti Centodieci. Rydzyka stać by było na niego z samych darowizn

bugatti-centodieci-004

Podaj dalej

Do sieci przedostały się fotografie zjawiskowego Bugatti Centodieci, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w ten weekend na prestiżowym konkursie elegancji Pebble Beach w kalifornijskim hrabstwie Monterey.

Samochód jest wyrażeniem hołdu dla kultowego model EB110, który zachwycał w latach 90′ XX w. Hipersamochód bazuje na modelu Chiron, otrzymując znacznie bardziej agresywny pakiet aero. Patrząc na poniższe zdjęcie porównawcze można dostrzec kilka charakterystycznych elementów, które mają nawiązywać do oryginalnego modelu (po lewej).

Jednocześnie widać jak Centodieci wygląda na tle Bugatti Chirona. Z modelu-matki przeszczepiono oczywiście 8-litrowy silnik quad-turbo W16, generujący moc 1500 KM oraz 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Biały hipersamochód ma zostać wyprodukowany w zaledwie 10 egzemplarzach na cały świat. Cena ma zaczynać się od 8,9 mln dolarów (prawie 35 mln zł), czyli mniej więcej tyle, ile w ubiegłym roku otrzymała fundacja Lux Veritatis (o. Rydzyka) z samych darowizn.

Bugatti Centodieci – galeria zdjęć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News