Tajemnicza zapowiedź nowego konceptu Cupry. Czy tak może wyglądać Leon nowej generacji?

Tajemnicza zapowiedź nowego konceptu Cupry. Czy tak może wyglądać Leon nowej generacji?

cupra_teaser

Podaj dalej

Istniejąca na rynku od niecałych dwóch lat hiszpańska marka Cupra nie marnuje czasu.

W zeszłym roku do produkcji trafił superszybki SUV Ateca, którego niedawno mieliśmy okazję przetestować na torze Silesia Ring wspólnie z Jakubem Litwinem. W trakcie genewskich targów sportowy oddział Seata zaprezentował także swój pierwszy odrębny koncept – crossovera Formentor.

Teraz nadszedł najwyższy czas na drugi wóz zaprojektowany przez Cuprę. Na tę chwilę możemy zobaczyć 15-sekundowy teaser zatytułowany „Cupra Concept Teaser”. Na filmie widzimy delikatną sylwetkę wskazującą na to, że być może jest to Leon nowej generacji.

Na naszej skrzynce mailowej właśnie wylądował świeżutki teaser nowego konceptu Cupra, który hiszpańska marka pokaże na targach we Frankfurcie. Z filmu możemy wnioskować, że samochód będzie dość mocno różnił się od dotychczasowej linii stylistycznej SEAT-a. Jak wam się podoba?SEAT #Cupra #koncept #IAAFrankfurt

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Montag, 15. Juli 2019

Hiszpanie jak dotąd milczą na temat filmu, nie podając dokładnych szczegółów. Zważywszy jednak na termin opublikowania filmu możemy spodziewać się, że samochód zobaczymy podczas nadchodzących targów Frankfurt Motor Show we wrześniu.

Nisko zawieszona przednia część samochodu oraz szyba pochylona pod dość ostrym kątem pozwalają myśleć, że nie będzie to SUV. To prowadzi tylko do Leona, który powinien być bardzo głośną premierą Seata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News