Subaru pokaże w Tokio zupełnie nowe STI. Typuje się je na bazę dla hybrydowego WRC

Subaru pokaże w Tokio zupełnie nowe STI. Typuje się je na bazę dla hybrydowego WRC

screen-shot-2019-10-23-at-9-38-56-am-1571837983

Podaj dalej

Podczas styczniowego Tokyo Auto Salon (10-12 stycznia 2020 r.) producenci szykują sporą dawkę sportu. Jedną z nich będzie prezentacja pierwszego modelu na nowej płycie podłogowej Subaru Global Platform po fabrycznym tuningu przez Subaru Tecnica International (STI).

Choć największą furorę może zrobić Toyota (premiera modelu GR Yaris oraz fabrycznego zespołu na Rajdowe Mistrzostwa Świata 2020), to warto będzie zwrócić uwagę także na stoisko Subaru. Zgodnie z tym, co widać na najnowszym zwiastunie, mamy tam ujrzeć prototyp (jeszcze nie produkcyjny) nowej generacji Levorga w wyposażeniu STI Sport.

Obecne wcielenie tego modelu także miało wersję o nazwie STI Sport (na rynku japońskim), ale polegała ona jedynie na bardziej agresywnej stylistyce nadwozia. W kuluarach mówi się jednak, że są plany na rasowego Levorga STI o większej mocy i zapewne napędzie hybrydowym, możliwym na nowej platformie SGP. Typuje się, że sportowe kombi zrobi karierę w globalnym motorsporcie – konkretnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Od 2022 r. samochody WRC będą hybrydowe. Wprowadzenie tej technologii ma przyciągnąć z powrotem Subaru, będące jedną z ikon tej serii. Zależy zresztą na tym indywidualnemu udziałowcowi marki – Toyocie – obecnej w cyklu z Yarisem WRC. Levorg STI ma korespondować marketingowo z hybrydowym samochodem wyczynowym. Dodatkowo może to być weryfikacja rozwiązań technicznych przed przywróceniem na globalną skalę modelu WRX.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News