Skoda wraca na 1. miejsce w Polsce. Ten popularny model schodzi teraz jak ciepłe bułeczki

Skoda przez dłuższy czas miała problemy sprzedażowe nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najnowsze dane z polskiego rynku potwierdzają jednak, że popularna Octavia wraca na pozycję lidera. W maju 2024 roku sprzedaż modelu Skoda Octavia zanotowała imponujący wzrost o ponad 43% w porównaniu do maja 2023 roku. 

skoda-octavia-combi-2024-3
Podaj dalej

Skoda Octavia znów na 1. miejscu w Polsce

Skoda_Octavia
fot. Skoda

Skoda Octavia to jeden z najbardziej popularnych modeli w naszym kraju. To jeden z niewielu samochodów łączących w sobie wszystkie cechy, jakie potrzebuje samochód, aby nazwać go prawdziwie uniwersalnym. Jest wystarczająco pojemny, aby sprostać wyzwaniom nawet większych rodzin. Jest też wygodny i stosunkowo tani w utrzymaniu. 

Duże spotęgowanie sprzedaży przekłada się na wzrost udziału modelu w rynku, który zwiększył się o 1,12 punktu procentowego. To plasuje Octacię na pierwszym miejscu w segmencie aut kompaktowych. 

Michał Bajon, Dyrektor Sprzedaży marki Skoda: Octavia pracowała na swój sukces latami. To samochód, który zdefiniował ten segment. Trafia w potrzeby klienta indywidualnego, małego przedsiębiorcy i dużych flot. Równolegle ze sprzedażą ostatnich sztuk poprzedniej wersji, zaczynamy zbierać zamówienia na nowy model po faceliftingu. Nowa Skoda Octavia poza zamianą stylistyki zyskała szereg innowacji, w tym najnowsze multimedia. Stąd również będzie skutecznie rywalizować na rynku i spodziewam się, że na pierwszym miejscu będziemy ją oglądać coraz częściej.

Skoda_Octavia
fot. Skoda

Szeroki wybór jednostek napędowych 

Co ważne, na świetne liczby sprzedażowe z pewnością ma wpływ duży wybór jednostek napędowych. Skoda Octavia jest bowiem dostępna zarówno z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi, jak i hybrydowymi. To pozwala klientom na wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie rozwiązania. 

Ponadto, niedawno na rynku pojawił się model po faceliftingu. Samochód otrzymał nowsze multimedia i szereg innowacji, a także odświeżony wygląd zewnętrzny. Obejmuje on zmienionego grilla i nowe reflektory Matrix LED drugiej generacji. 

Octavia ma także bogate wyposażenie już w standardzie. Znajdziemy tam m. in. dwustrefową klimę. Ponadto, czeski producent zwiększył udział ekologicznych materiałów we wnętrzu. Model ma także dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Nowa struktura gamy zapewnia też dodatkowe opcje indywidualizacji. Więcej o najnowszej Octavii po facelifjitngu przeczytacie tutaj. 

Przeczytaj również