Znaki drogowe totalnie się zmienią! Innowacyjny pomysł rządu - nastąpi ogromna zmiana?!

Znaki drogowe totalnie się zmienią! Innowacyjny pomysł rządu - nastąpi ogromna zmiana?!

50 km/h znak

Podaj dalej

Szykuje się spora rewolucja, jeśli chodzi o znaki drogowe. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zaproponowało, aby na polskich drogach pojawiły się nowe znaki, które wskazywać będą stację paliw z punktem ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystko zostało również zawarte w nowych projektach rządowych rozporządzeń.

Nowe znaki drogowe tuż, tuż

znaki drogowe wyswietlacz

Pierwszy raz propozycja nowych znaków drogowych dedykowanych osobom elektromobilnym pojawiły się w raporcie „System identyfikacji elektromobilności”, zaprezentowanym we wrześniu w 2019 roku. Do tej pory korzystają z tego rozwiązania jedynie podmioty prywatne, które oznaczają w ten sposób swoje stacje ładowania.

Wydaje się, że dla Polaków wprowadzenie nowych znaków może być bardzo przydatną funkcją. Oprócz funkcji informacyjnej nowo wprowadzane znaki mają pełnić rolę w zakresie edukacji społecznej. Polacy tym samym będą wiedzieli, że infrastruktura ładowania jest już dostępna oraz sieć ładowania podlega systematycznej rozbudowie. Nowe przepisy w założeniu mają obalić wiele mitów, powielanych przez „znawców elektromobilności”.

Elektryki w końcu zyskają na popularności?

Nie chcą diesla
Foto Jonathan Nackstrand / AFP

Przypomnijmy, że według oficjalnych danych pod koniec kwietnia bieżącego roku w Polsce było już zarejestrowanych niemal 24 tysięcy samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Czy elektryki w końcu staną się u nas bardziej popularne?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News