W takich sytuacjach ubezpieczenie OC ci nie pomoże. Lepiej o tym wiedzieć, by się nie rozczarować

W takich sytuacjach ubezpieczenie OC ci nie pomoże. Lepiej o tym wiedzieć, by się nie rozczarować

kolizja ubezpieczenie oc

Podaj dalej

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w naszym kraju i musi je posiadać każdy kierowca poruszający się po naszych drogach. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze ono pomoże nam w przypadku wypadku. Kiedy ubezpieczenie OC nie zadziała? Już śpieszymy z wyjaśnieniem, bo coś czujemy, że wielu z was może być w ciężkim szoku, gdy dowie się, jak to wszystko dokładnie działa.

Ubezpieczenie OC w takich sytuacjach ci nie pomoże! Dziwne, nie?

zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw
fot. freepik.com

Ubezpieczenie OC nie zadziała w przypadku, gdy będziemy poruszali się naszym samochodem pod wpływem alkoholu. Nie ma się jednak temu co dziwić – to właśnie często alkohol lub inne substancje odurzające są przyczyną wypadków na naszych drogach. Polisa owszem zadziała, poszkodowany dostanie rekompensatę, jednak ubezpieczyciel zastosuje w takiej sytuacji regres i o wyrównanie strat zwróci się do klienta. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jazdy bez uprawnień.

Ubezpieczenie nie działa także do końca, kiedy to po wypadku zdecydujemy się uciec z miejsca wypadku. W takim przypadku będziemy stratni o część zniżek na ubezpieczenie. Ponadto będziemy także zobowiązani w takich sytuacjach do poniesienia kosztów związanych z likwidacją powstałej szkody. Ubezpieczyciel może nie wypłacić nam pieniędzy także wtedy, kiedy zarysujemy stojące obok naszego pojazdu auto na parkingu. Wówczas ubezpieczyciel ma prawo zablokować wypłatę odszkodowania. Niezły numer, co?

Znajdź idealne dla siebie ubezpieczenie. Nie śpiesz się i przeczytaj wiele ofert, aż znajdziesz tą najlepszą

ubezpieczenie OC termin

Podobne sytuacje mają miejsce np. podczas skażeń środowiska. Warto przy wyborze ubezpieczeń dlatego dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy. Dzięki temu od razu będziemy wiedzieli, kiedy będziemy mogli liczyć na odszkodowanie w przypadku powstałej szkody, a kiedy też nie. Wielu kierowców często o tym zapomina, decydując się na jak najtańsze propozycje dostępne na rynku. Niestety, nie tędy droga. Warto nieco dłużej poszukać, by cieszyć się odpowiednią dla siebie polisą. Pamiętajcie o tym koniecznie!

Przeczytaj również