Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie zostawiaj w samochodzie! Przez upał mogą wybuchnąć!

Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie zostawiaj w samochodzie! Przez upał mogą wybuchnąć!

Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie zostawiaj w samochodzie! Przez upał mogą wybuchnąć!

Podaj dalej

W ostatnim czasie lato rozpieszcza wszystkich Polaków, co nie oznacza, że nie powoduje to problemów dla kierowców. Upały w ostatnim czasie są bardzo wysokie, przez co musimy uważać na to, co zostawiamy w swoim samochodzie. W przeciwnym razie możemy narazić swoje auto na konieczność natychmiastowej wizyty na myjni, czego raczej każdy z was wolałby uniknąć. Jakich produktów pod żadnym pozorem nie warto zostawiać w aucie podczas gorących temperatur? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Tych produktów nie zostawiaj w samochodzie podczas upałów! Mogą się zepsuć i uszkodzić samochód!

klimatyzacja

Oczywiście podczas wysokich temperatur nie warto zostawiać w samochodzie wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych – mowa tutaj zarówno o nabiale, jak i o wędlinach. Podczas upalnych dni temperatura w samochodzie może wynosić nawet 70 stopni Celsjusza, a to już samo chyba mówi o tym, jak trudne są to warunki do zostawiania czegoś w aucie.

Warto także uważać na produkty chemiczne, takie jak chociażby kosmetyki, które nie mogą być zostawiane na słońcu. Mogą się rozszczelnić lub nawet wybuchnąć podczas zbyt gorących temperatur, co warto mieć na uwadze. Nie chcecie chyba zniszczyć swojej tapicerki z powodu wybuchu dezodorantu, a tego typu skutki trudno będzie później usunąć i warto byście mieli tego świadomość. Wielu z nas jednak o tym zapomina, a potem jest żal i zgrzytanie zębów, że doszło do wybuchu napoju czy dezodorantu, co naraziło kierowców na wysokie koszty. Przezorny zawsze ubezpieczony – pamiętajcie o tym, zanim zrobicie jakieś głupstwo.

Podczas upałów musicie być szczególnie uważni. Nie zostawiajcie tych produktów w swoich samochodach!

upał samochód klimatyzacja

Podczas upałów w samochodzie na parkingu nie warto zostawiać telefonów tudzież laptopów. Bateria smartfona może się rozładować, a dodatkowo mogą zostać uszkodzone jej ogniwa. Temperatura w samochodzie szkodzi tak naprawdę wielu produktom i warto byście mieli to na uwadze. W przeciwnym razie narazicie się na dodatkowe koszty, a swoje produkty na zniszczenie. A tego raczej lepiej unikać, zwłaszcza w tych trudnych czasach w jakich aktualnie żyjemy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News