To świetny sposób na tankowanie samochodu za darmo! To co się zdarzyło później przekroczyło jednak ich oczekiwania!

To świetny sposób na tankowanie samochodu za darmo! To co się zdarzyło później przekroczyło jednak ich oczekiwania!

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Grupa kierowców z województwa śląskiego wpadła na unikalny pomysł na to, jak zdobyć darmowe paliwo. Cała sytuacja miała miejsce na stacji benzynowej w Śwętoszówce kilka dni temu. Myśleli, że znaleźli świetny sposób na tankowanie darmowego paliwa. Finalnie, okazało się, że nie jest to wcale takie proste, jak im się pierwotnie wydawało. Poznajcie tę historię.

To sposób na tankowanie samochodu za darmo! Szkoda jednak, że nie jest do końca legalny!

12 sierpnia kierowcy tankowali paliwo do kanistrów, a później odjechały z piskiem opon, nie płacąc za paliwo. Nie umknęło to funkcjonariuszom miejscowej policji, którzy od razu ruszyli w pościg za oszustami. Kierowca jednak cały czas ignorował sygnały ze strony policji, aby się zatrzymać, jadąc w kierunku Bielska-Białej. Podczas ucieczki kierowca zderzył się nawet z innym samochodem oraz wjechał na ogrodzoną posesję, co doprowadziło do uszkodzenia jego opony.

Osoby jadące samochodem ze skradzioną benzyną postanowiły oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ich jednak złapali. Okazało się na miejscu, że był to 22-letni kierowca oraz 45-letnia kobieta, która mu towarzyszyła podczas ucieczki. Jedynie 24-letniemu kierowcy udało się uciec z miejsca zdarzenia, choć policjanci już dzień później zdołali go złapać i dokładnie przesłuchać w całej sprawie.

Chcieli się nachapać za darmo, ale trochę się przeliczyli – teraz czeka ich kara więzienia

rezerwa diesel paliwo

Myśleli, że znaleźli sposób na darmowe paliwo, jednak rzeczywistość okazała się być dla nich nieco bardziej brutalna. No cóż, tak jest jak się chce nachapać czyimś kosztem za darmo. Teraz całej trójce zatrzymanych grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Okazało się w toku śledztwa, że nie był to dla nich pierwszy taki wyskok. Wcześniej mieli być oskarżeni o kradzież paliwa również w Skoczowie, gdzie podjechali jednak na stacje benzynową z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Teraz trwają ustalenia, czy przypadkiem nie dokonali jeszcze większej liczby przestępstw.

A wy co sądzicie o tego typu przestępstwach? Tak jak my uważacie, że jest to jedno z większych oszustw, które powinny być piętnowane? Dajcie nam znać w komentarzach, chętnie zapoznamy się z waszą opinią!

Przeczytaj również