To najpopularniejsze samochody w Polsce! Jakie auta najchętniej wybierają Polacy?

To najpopularniejsze samochody w Polsce! Jakie auta najchętniej wybierają Polacy?

samochody-zaparkowane-w-rzedzie-od-strony-ulicy-miasta_127089-11771-freepik

Podaj dalej

Z informacji, które są aktualnie zawarte w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców jednoznacznie wynika, że liczba aut osobowych i dostawczych spadła w sierpniu bieżącego roku znacznie w porównaniu do danych dostępnych z ubiegłych lat. Jakie są najpopularniejsze samochody, jakie Polacy aktualnie najchętniej kupują? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

To najpopularniejsze samochody w Polsce! Jakie auta wybierają Polacy?

samochód elektryczny spalinowy cena
Pixabay

Z informacji, które podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar jest to już czternasty z rzędu spadek sprzedaży samochodów w porównaniu tych danych rok do roku. Przyczyny mają być takie same, jak zawsze – mowa tutaj chociażby o braku możliwości szybszej realizacji zamówień, czy ograniczonej dostępności niektórych surowców, co powoduje zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Z prognozy IBRM SAMAR na 2022 rok wynika, że do końca roku ma zostać zarejestrowanych 430 tysięcy samochodów osobowych oraz 65 tysięcy aut dostawczych. Sytuacja na rynku jest jednak dynamiczna i jeszcze wiele w tej kwestii może się zmienić. Jeśli chodzi o fotel lidera rynku samochodów osobowych, to tutaj góruje Toyota, której klienci w bieżącym roku kupili już 49 975 aut tej właśnie marki, co jest jednak wynikiem o 3,37 proc. niższym w porównaniu do analogicznego czasu w roku ubiegłym. Drugie miejsce zajęła Skoda, z kolei trzecie miejsce przypadło marce KIA.

Rynek samochodowy nadal w kryzysie. Jakie samochody wybierają polscy kierowcy?

zparkowany samochod
www.freepik

Najczęściej jak na razie kupowanym autem osobowym w 2022 roku jest Toyota Corolla. Kolejne miejsca to KIA Sportage, Toyota Yaris, Toyota RAV4 i Dacia Duster. Jesteście zaskoczeni taką kolejnością? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News