To najgorsze samochody używane na rynku w 2022 roku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj!

To najgorsze samochody używane na rynku w 2022 roku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj!

To najgorsze samochody używane na rynku w 2022 roku! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj!

Podaj dalej

W najnowszym rankingu opublikowanym przez TUV dotyczącym samochodów używanych poznaliśmy modele, które są najbardziej awaryjne na rynku i których lepiej nie kupować, jeśli zdecydujecie się na poszukiwania auta z importu. O jakich samochodach mowa? Jak dokładnie wygląda najnowszy ranking TUV? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

To najgorsze samochody używane w 2022 roku. Uważajcie na nie i lepiej ich nie kupujcie

Każdy wie, że zakup samochodu używanego wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem – co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Wśród najbardziej awaryjnych używanych samochodów króluje Dacia oraz BMW i jego modele X5 i X6. Największymi problemami, jakie dotyczą tych samochodów są pierwsze wycieki oleju, niesprawne oświetlenie oraz problemy z układem hamulcowym i elektroniką. Problemy wśród aut używanych dotyczą również modeli Citroen C3 Aircross oraz Volkswagen Sharan. Te samochody mają częste problemy z amortyzatorami oraz zużyciem tarcz hamulcowych.

W gronie pięcioletnich samochodów używanych, które często się psują również góruje Dacia i BMW, ale także Seat Alhambra oraz Volkswagen Sharan. Najczęściej występujące usterki przy tych samochodach to niesprawne oświetlenie, hamulce oraz problemy z amortyzatorami i układem wydechowym. Największa krytyka spadła pod adres BMW 2 Active Tourer, Volkswagena Sharan oraz Dacii Duster.

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z ryzykiem

uzywane-bmw-325

W gronie siedmioletnich samochodów używanych ponownie mamy BMW serii 5 i 6, Dacię Dokker i Dacię Duster. Wszystkie z tych aut zmagają się z kłopotami z aktywną maską, zawieszeniem, wyciekami oraz wyraźnymi oznakami zużycia elementów podwozia i hamulców. Jeśli chodzi o dziewięcioletnie pojazdy tutaj „góruje” Renault i jego modele Twingo i Megane, które mają spore problemy z wyciekami oleju i kłopoty z oświetleniem. Jak sami zatem widzicie zakup auta używanego wiąże się ze sporym ryzykiem i warto, byście mieli tego świadomość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News