Samodzielnie wymieniasz olej w swoim samochodzie? Musisz być bardzo ostrożny, kary są bardzo wysokie!

Samodzielnie wymieniasz olej w swoim samochodzie? Musisz być bardzo ostrożny, kary są bardzo wysokie!

wymiana oleju podatek

Podaj dalej

Większość osób, które czeka wymiana oleju zajmuje się tym u mechanika. Jest to mądre i rozsądne zachowanie, jednak jeśli sami potrafimy to zrobić, to dlaczego z tego nie korzystać. Jest jednak pewien haczyk – musimy pamiętać o kilku czynnościach. W przeciwnym wypadku narazimy się na spore kary finansowe! O co chodzi?

Wymiana oleju – pamiętaj o tym, bo narazisz się na kary!

Przy wymianie oleju samodzielnie przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby zużytego i starego oleju nie wyrzucać byle gdzie. Stary olej jest niezwykle szkodliwy dla środowiska i wymaga odpowiedniej utylizacji. Powinniśmy w tym celu oddać go do zaprzyjaźnionego mechanika. W przeciwnym wypadku narażamy siebie i nasze środowisko na ogromne straty.

Co jeszcze można zrobić ze starym olejem? Na pewno niezłym rozwiązaniem jest oddanie go do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Wystarczy zobaczyć na mapie, gdzie w Twoim pobliżu znajduje się taki punkt i tam bez problemu możesz zutylizować swój stary olej.

Nie bądź lekkomyślny!

Oczywiście przy wymianie oleju jest jeszcze szereg innych ważnych czynności, jednak my w naszym tekście skupiamy się na ewentualnych karach. Pamiętaj, by nie postępować zbyt lekkomyślnie podczas wymiany i odpowiednio zutylizuj stary olej, aby nie zrobić problemów sobie i naszemu środowisku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News