Samochody są coraz droższe, a to nie koniec podwyżek. Winna oczywiście pandemia

Samochody są coraz droższe, a to nie koniec podwyżek. Winna oczywiście pandemia

diesel pieniadze samochod

Podaj dalej

Samochody w ostatnim czasie cały czas drożeją. Niestety, niewiele zapowiada się na to, aby coś w tym aspekcie mogło się w najbliższym czasie zmienić. Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa, która odbiła się także na rynku motoryzacyjnym. Aktualnie zatem nie jest zbyt dobry moment na zakup nowego samochodu.

Zakłady motoryzacyjne zmagają się z kryzysem. Trzeba będzie trochę czasu, aby się z niego wygrzebać

samochody z niskim zużyciem paliwa
Foto: Freepic

Zakłady motoryzacyjne są ze sobą zgodne – aż 30 procent przedstawicieli zakładów jest zdania, że automotive zostało w mniejszym stopniu dotknięte pandemią koronawirusa niż inne kraje Unii Europejskiej. Co ciekawe, nie widać tego w wynikach sprzedażowych, ponieważ auta cały czas drożeją i cena za oferowane samochody cały czas jest coraz wyższa.

Z ankiety wynika również, że produkcja samochodów zostanie odbudowana dopiero za 3 lata. Według 31 procent do końca przyszłego roku, z kolei 22 procent ankietowanych uważa, że stanie się to jeszcze pod koniec roku bieżącego. Zazdrościmy optymizmu, bo póki co niestety niewiele wskazuje na to, aby tak miało to wyglądać.

Ceny samochodów cały czas idą do góry. Polscy kierowcy mają tego świadomość i wiedzą, że winna jest pandemia

stary diesel samochody używane
fot. freepik.com

54 procent ankietowanych kierowców z Polski nie ma jednak wątpliwości, że pandemia koronawirusa jest winna podniesionym cenom samochodów. Długotrwały skutek pandemii COVID-19 na wzrost cen i części aut to opinia z jaką zgadza się ponad połowa ankietowanych kierowców. Jak widać zatem droższe auta są faktem i trzeba poczekać jeszcze kilka lat, zanim wszystko wróci do normy. Póki co musimy pogodzić się z wysokimi cenami, jakie aktualnie obowiązują.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News