Samochody będą o wiele bardziej ekologiczne. Przynajmniej wiele na to wskazuje

Samochody będą o wiele bardziej ekologiczne. Przynajmniej wiele na to wskazuje

diesel benzyna środowisko klimat co2 emisja dwutlenek węgla ogrzewanie prąd elektrownie (2)

Podaj dalej

Z informacji przedstawioną przez „Rzeczpospolitą” wynika, iż do 2025 roku średnia emisja spalin, które są wydzielane przez nowe samochody ma zostać obniżona nawet o 30 procent. Jest to już zatem kolejny tego typu krok ku temu, aby samochody były bardziej ekologiczne i miały mniej negatywny wpływ na nasze środowisko i powietrze, którym oddychamy.

Samochody mają być bardziej ekologiczne. Wreszcie ktoś chce powalczyć o to, by żyło nam się lepiej

bio ekologia srodowisko

Zmiany w wymaganiach emisyjnych jakie stoją przed samochodami zostały teraz wprowadzone przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Agencja postanowiła podwyższyć wymóg redukcji spalin z 7,4 procenta na 28,3 procent, co wydaje się być naprawdę dużą zmianą w stosunku do tego, co mogłoby się wcześniej wydawać. Od 2025 roku norma emisji spalin w Stanach Zjednoczonych będzie wynosić 161 g CO2 na milę wobec obecnych 224 g CO2 na milę. Jak sami zatem widzicie, zmiany są znaczące.

Producenci samochodów w USA będą teraz w najbliższym czasie intensyfikować swoje działania związane z elektryfikacją samochodów. Zwiększony zostanie tym samym także udział aut hybrydowych typu plug-in i elektrycznych z 7 procent do 17 procent, co ma być kolejnym krokiem, który spowoduje, iż samochody będą nieco bardziej ekologiczne i będą miały lepszy wpływ na nasze zdrowie.

Ekologiczne przepisy to nasza przyszłość. Ciekawe tylko, kiedy zostaną dokładnie wprowadzone

diesel spaliny smog

Ciekawe, kiedy takich kroków można spodziewać się w naszym kraju. Tyle przecież słyszymy cały czas o kiepskiej jakości powietrza, jak i o tym, że w dalszym ciągu smog niszczy życie wielu Polaków. Ale póki co oprócz „gadania”, nie było jeszcze podjętych żadnych kroków, aby coś zmienić w tym aspekcie. Pozostaje liczyć, że niebawem pójdziemy drogą innych krajów i rozpoczniemy skuteczną kampanię przeciwko mało ekologicznym pojazdom.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News