Rząd ponownie uruchamia program dopłat do zakupu samochodu! Pośpiesz się, zostało jeszcze trochę miejsc!

Rząd ponownie uruchamia program dopłat do zakupu samochodu! Pośpiesz się, zostało jeszcze trochę miejsc!

Zakup auta

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że już niedługo zostanie uruchomiony program dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych dla osób fizycznych i przedsiębiorców. We wtorek wiceszef NFOŚiGW Artur Lorkowski zapowiedział to na pierwszym posiedzeniu sejmowej podkomisji stałej do spraw elektromobilności. Czeka nas ciekawa inicjatywa?

Program dopłat do zakupu samochodu – zgłoś się i Ty!

Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty czy też terminu uruchomienia dopłat, jednak wiele wskazuje na to, że plany są bardzo ambitne i długofalowe. Podczas posiedzenia Lorkowski podkreślił również, że nadal realizowany jest program Zielony transport publiczny, z którego mogą korzystać samorządy, które myślą o zakupie elektrycznych autobusów.

Na początku lipca ma zostać ogłoszony także program wsparcia transportu pozamiejskiego. Jak widać w naszym kraju nadal trwają spore prace nad popularyzacją elektromobilności. Zobaczymy, jak bardzo ten pomysł się rozwinie i kiedy poznamy więcej szczegółów w tym aspekcie. Trzeba jednak przyznać, że idea jest bardzo ciekawa.

Elektryczne samochody opanują polskie drogi?

Przypomnijmy, iż według najnowszych danych wynika, iż aktualnie po polskich drogach jeździ już blisko 24 tysięcy zelektryfiowanych samochodów osobowych. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach liczby te będą znacząco wzrastały. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News