Rynek paliw w totalnym odwrocie. Wzrost ceny za paliwo rekordowo wysoki! Co dalej?! [PROGNOZA]

Rynek paliw w totalnym odwrocie. Wzrost ceny za paliwo rekordowo wysoki! Co dalej?! [PROGNOZA]

paliwo diesel benzyna silnik diesla

Podaj dalej

Ekonomiści Pekao w swoim ostatnim raporcie napisali, że przez dynamicznie odbicie koniunktury na świecie, wzrost cen surowców i rosnące ceny transportu i osłabienie złotego spowodowały rewizję prognozy średniorocznej inflacji do 3.2 proc., z 2.6 proc. Inflację w tym roku podbiją zatem wzrosty cen za paliwo.

Zobacz na GeekBlog.pl: Ranking: najlepsze city buildery

Paliwo z rekordowym wzrostem

diesel paliwo stacja

Ceny paliw w ujęciu rocznym (7,6 proc.) po raz pierwszy od lutego 2020 roku, notując tym samym jeden z najwyższych w historii wzrostów w ujęciu miesięcznym! (6,6 proc.). Wkład zmiany cel paliw do rocznego wskaźnika CPI był w marcu o 0,6 pkt. proc. wyższy niż w lutym.

Ekonomiści w swoim raporcie wyraźnie podkreślili jednak, że największym średnioterminowym ryzykiem w górę dla ścieżki inflacji jest utrwalenie się kursu złotego na niskim poziomie względem głównych walut.

I tylko kierowców żal…

tankowanie diesel paliwo

Ceny paliw zatem zanotowały rekordowe wzrosty, biorąc pod uwagę ostatnie lata. I tylko kierowców żal, którzy cały czas muszą mierzyć się z coraz większymi cenami. Miejmy nadzieję, że niedługo sytuacja pod tym względem wróci już do normy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News