Rekordowe ceny LPG na stacjach benzynowych! To jest już rozbój w biały dzień - co dalej z gazem?!

Rekordowe ceny LPG na stacjach benzynowych! To jest już rozbój w biały dzień - co dalej z gazem?!

lpg diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny gazu płynnego w Rosji wzrosły do rekordowych poziomów. Tym samym coraz bliżej nas jest czarny scenariusz, który zapowiadał kolejne podwyżki, jeśli chodzi o ceny LPG w Polsce. Według wielu uczestników rynku podwyżki negatywnie wpłyną na wielkość wykorzystywania gazu jako paliwa silnikowego oraz w sektorze gospodarstw domowych i rolnictwa. Tak przynajmniej informują analitycy z serwisu E-Petrol.

Niestety z LPG jest gorzej niż myśleliśmy. Autogaz cały czas drożeje i nie widać końca podwyżek

Do końca roku spadek zużycia LPG zarówno w transporcie, jak i mieszkalnictwie i rolnictwie ma spaść nawet o 25 procent. zrost cen autogazu nie jest hamowany przez mechanizm tłumiący, który ma za zadanie ograniczanie wzrostu cen produktu w przypadku wzrost cen światowych. Nie wygląda więc to tak jak w przypadku benzyny czy oleju napędowego, kiedy sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Niestety, nie są to dobre informacje.

Skok cen LPG w Rosji według oficjalnych danych miał być spowodowany pożarem Gazpromu w Urengoju, który produkował kondensat. Zapasy paliwa zmniejszyły się aż trzykrotnie, co oczywiście ma wpływ na cenę tego surowca. Ceny LPG wzrosły w Rosji już do 32 rubli za litr – tak drogo nie było już tam bardzo dawno. Można zatem powiedzieć, że ma miejsce rekordowy skok cen w porównaniu do tego co obserwowaliśmy w ostatnich latach.

Rekordowe ceny LPG! Kierowcy przerzucają się na benzynę – to definitywny koniec autogazu?

Tankowanie LPG
Fot. pixabay.com

Tamtejsze władze cały czas co prawda informują, że niby sytuację mają pod kontrolą, ale fakty pokazują coś zupełnie innego. Rosjanie zaczynają przestawiać się z powrotem na benzynę. Czy taki stan rzeczy będzie miał miejsce też u nas? Wiele na to wskazuje, że tak. Bo podwyżki cen LPG już niedługo po raz kolejny zawitają na naszym rynku. Niestety, nie wygląda to wszystko najlepiej.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News