Policja zwiększy liczbę patroli drogowych podczas ferii zimowych. Kierowcy, miejcie się na baczności

Policja zwiększy liczbę patroli drogowych podczas ferii zimowych. Kierowcy, miejcie się na baczności

Policja wlepi wyższe mandaty

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji są już zwarci i gotowi do przeprowadzania kontroli drogowych podczas ferii zimowych, które rozpoczną się już w nadchodzący weekend. Funkcjonariusze chcą postawić szczególny nacisk na kontrolowanie autobusów, które będą wiozły dzieci i młodzież na różnego rodzaju wypoczynkowe atrakcje.

Policjanci przeprowadzą w tym roku więcej kontroli drogowych. Chcą skupić się na kierowcach autokarów

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska
fot. pixabay

Policjanci będą szczególnie kontrolowali stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców, którzy będą przewozili dzieci w nadchodzących tygodniach. Przypomnijmy, że tegoroczne ferie zimowe odbędą się w czterech różnych dla poszczególnych województw terminach od 15 stycznia do 27 lutego. W tym okresie można spodziewać się znacznie większej liczby kontroli drogowych.

Policjanci mają już wykaz miejsc, w których zamierzają przeprowadzać swoje kontrole. Każdy wykaz zawiera dokładne miejsce, numer kontaktowy do kierowcy oraz wszelkie informacje dotyczące planu wycieczki. Wszystkie te działania zostały wprowadzone po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom, które będą brały udział w różnego rodzaju wyjazdach.

Dane z ubiegłego roku nie są zbyt optymistyczne. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się już niebawem!

alkomat samochod policja

Funkcjonariusze policji zapowiadają, że nie zamierzają być pod żadnym względem pobłażliwi wobec kierowców, którzy będą naruszali ogólne przepisy. W ubiegłym roku policjanci podczas ferii zimowych skontrolowali niemal 5 tysięcy autokarów, w których stwierdzono ponad 250 usterek. Niektóre z pojazdów po wszystkim nie zostały dopuszczone do jazdy. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News