Policja wyposażona w nowy sprzęt. Kierowcy, uważajcie!

Policja wyposażona w nowy sprzęt. Kierowcy, uważajcie!

Podaj dalej

Policja nie próżnuje i od tego roku funkcjonariusze miejscowych komisariatów będą mieli do dyspozycji sto nowych radiowozów Hyundai Tucson, które będą pełniły swoją służbę między innymi w Warszawie, Krakowie i w Łodzi.

Duża moc, która ma pomóc policji w ściganiu przestępców

Nowe policyjne SUV-y są wyposażone w silnik benzynowy o mocy 177 KM. Samochody posiadają napęd na cztery koła, komputer pokładowy, kamerę cofania, tylne czujniki parkowania czy też automatyczną klimatyzację. Wszystko to rzecz jasna w trosce o komfort funkcjonariuszy.

pijany policjant

Auta mają za zadanie służyć policjantom zarówno podczas patroli, interwencji jak i kontroli drogowych. Funkcjonariusze wewnątrz nowych samochodów będą między innymi kontrolowali dokumenty osób i pojazdów zatrzymywanych oraz przewozili podejrzanych na pobliskie komisariaty.

Długa współpraca z Hyundaiem

Hyundai już od dłuższego czasu dostarcza samochody polskiej policji. W ubiegłym roku marka ta dostarczyła dziesięć elektrycznych radiowozów Kona Electric. Policja najczęściej korzysta jednak z modeli i20 oraz i30 w wersjach Hatchback i Wagon, które działają w komendach w całym naszym kraju. Producent w ostatnich latach dostarczył łącznie policji ponad 1000 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News