Od 2 listopada zmienią się przepisy dotyczące hulajnogi elektrycznej. Sprawdźcie jakie zmiany na was czekają

Od 2 listopada zmienią się przepisy dotyczące hulajnogi elektrycznej. Sprawdźcie jakie zmiany na was czekają

nowe przepisy hulajnoga elektryczna

Podaj dalej

Już we wtorek 2 listopada w naszym kraju znacznie zmienią się przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych. Od teraz będziecie musieli spełniać określone warunki techniczne – to znaczy nie do końca wy, ale wasza hulajnoga, rzecz jasna. Co się zmieni i o czym będziecie musieli pamiętać jeśli chodzi o wasz sprzęt?

Od 2 listopada zmienią się przepisy dotyczące elektrycznych hulajnóg. Zobaczcie jakie zmiany na was czekają

hulajnoga elektryczna (3)

Przypomnijmy, że od 20 maja bieżącego roku obowiązują już nowe przepisy co do tego, jak wygląda użytkowanie hulajnóg elektrycznych. W przepisach jasno jest napisane, że hulajnoga elektryczna to „pojazd napędzany elektrycznie, dwuosiowy, z kierownicą, bez siedzenia i pedałów, konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się wyłącznie przez kierującego znajdującego się na tym pojeździe”.

Teraz zostaną unormowane również warunki techniczne, jakie będą musiały spełniać hulajnogi, którymi poruszacie się po drogach. Przypomnijmy, że aby prowadzić hulajnogę elektryczną wystarczy posiadać kartę rowerową. Od 2 listopada wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie tego typu pojazdów. Według nowelizacji zostanie jasno określone, jakie warunki będzie musiał spełniać każdy pojazd.

Zostaną określone dokładne warunki, jakie hulajnoga będzie musiała spełniać. Wreszcie będzie w tej kwestii należyty porządek

Hulajnoga elektryczna nie może być dłuższa niż 1,4 m i szersza niż 90 cm. Jej masa całkowita nie może z kolei przekraczać 30 kg. Warto też pamiętać, że hulajnoga nie może się już rozpędzać po tym jak osiągnie prędkość w wysokości 20 kilometrów na godzinę. Ponadto hulajnoga będzie musiała mieć przynajmniej jedno światło z przodu i jedno światło z tyłu. Hulajnoga musi też mieć działający hamulec, dzwonek oraz numer seryjny, który umożliwi jej identyfikację. Jak sami zatem widzicie są to podstawowe zmiany, które ułatwią jednak życie i wprowadzą należyty porządek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News