No nareszcie! Stacje benzynowe czekają duże zmiany! Od połowy kwietnia wchodzi nowe paliwo

No nareszcie! Stacje benzynowe czekają duże zmiany! Od połowy kwietnia wchodzi nowe paliwo

Podaj dalej

Już 16 kwietnia na stacjach benzynowych w całym naszym kraju pojawi się nowe paliwo. Co to oznacza dla kierowców? Czy ceny za diesel i benzynę wreszcie będą tańsze?

Zobacz na GeekBlog.pl: Polska postać w grze Tekken 7!

Nowe paliwo na stacjach benzynowych

tankowanie diesel benzyna

Niestety wprowadzenie nowego paliwa nie ma żadnego wpływu na ceny, jakie będziemy musieli za nie zapłacić. Zgodnie z przepisami w naszym kraju mamy cztery okresy, w których olej napędowy musi spełniać określone wymogi, jeśli chodzi o temperaturę filtra. W okresie zimowym CFPP musi wynosić -20 stopni C (od 16 listopada do końca lutego), w okresach przejściowych z kolei CFPP musi wynosić -10 stopni od 1 marca do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada.

Okres letni trwa od 16 kwietnia i obowiązuje aż do 30 września. Wówczas temperatura zimnego filtra musi wynosić minimum 0 stopni Celsjusza.

O czym musicie pamiętać?

diesel paliwo tankowanie

Co w przypadku przymrozków, podczas których nowe paliwo może sobie nie poradzić? Najlepiej zatankować wówczas auto do pełna, gdy na stacjach jest jeszcze przejściowy olej napędowy. Oprócz tego pamiętajcie też, że to, iż od 16 kwietnia przepisy wprowadzają nowe paliwo, nie oznacza, że jeszcze dzień lub dwa później na niektórych stacjach nadal nie będzie dostępny jeszcze „stary” rodzaj paliwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News