Mieszkańcy Warszawy donoszą na kierowców do straży miejskiej. A ta szybko reaguje

Mieszkańcy Warszawy donoszą na kierowców do straży miejskiej. A ta szybko reaguje

cof

Podaj dalej

Mieszkańcy Warszawy w minionym roku zaskakująco często donosili na kierowców na straż miejską. Świadczą o tym dane przedstawione z ostatnich dwunastu miesięcy, z których wynika, że straż miejska w ubiegłym roku wypisała kierowcom w Warszawie rekordową liczbę mandatów karnych za różne wykroczenia.

Straż miejska w Warszawie miała w 2021 roku „ręce pełne roboty”

W 2021 roku funkcjonariusze straży miejskiej w Warszawie codziennie przyjmowali około 1304 zgłoszeń z prośbą o interwencję. 54 proc. zgłoszeń dotyczyło niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W związku z tym funkcjonariusze w minionym roku nałożyli aż 93 546 mandatów na kierowców!

Z danych jednoznacznie wynika, że straż miejska w ubiegłym roku większość mandatów wręczyła właśnie kierowcom. No bo jak inaczej to obliczyć, skoro funkcjonariusze SM w całym 2021 roku wystawili 109 635 mandatów. 85 proc. wszystkich mandatów zostało zatem nałożonych na kierowców. Za co kierowcy byli karani mandatami przez straż miejską?

Mandaty były głównie wystawiane za niewłaściwe parkowanie i niestosowanie się do znaków

straz miejska oraz itd uprawnione do kontroli
foto: Tygodnik bydgoski

Większość mandatów została wystawiona za parkowanie samochodów na terenach zielonych. Ponadto niektóre pojazdy były holowane z powodu parkowania w miejscach do tego nieprzeznaczonych. W ubiegłym roku strażnicy miejscy zastosowali też 9797-krotnie blokadę na koła kierowców. Głównie z powodu postoju samochodów w strefie, w której obowiązuje znak B-36 mówiący o zakazie zatrzymywania się. Spodziewaliście się takich danych? Dajcie nam znać w komentarzach, co sądzicie o tych statystykach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News