Masz prawo jazdy kategorii B? Założymy się, że nawet nie wiesz, że masz takie przywileje!

Masz prawo jazdy kategorii B? Założymy się, że nawet nie wiesz, że masz takie przywileje!

prawo-jazdy

Podaj dalej

Prawo jazdy to element, bez którego żaden kierowca w Polsce nie może legalnie wyjechać na drogę. Niektórzy z was nie do końca wiedzą jednak, jakie przywileje wam przysługują z powodu posiadania prawa jazdy. Zdziwicie się, ale są one całkiem duże. O co dokładnie chodzi i o jakich przywilejach mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Masz prawo jazdy kategorii B? Poznaj przywileje, o jakich na pewno nie wiedziałeś, a które Ci przysługują

prawo jazdy wymiana

Posiadając prawo jazdy kategorii B możecie prowadzić wszystkie samochody osobowe, których masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Oprócz tego do tej miary kwalifikują się także niektóre vany, o czym większość z was zapewne nie ma pojęcia. Mowa tutaj o takich modelach jak Mercedes Sprinter czy Ford Transit, dlatego też warto się o tym dowiedzieć i przy okazji doszkolić.

Oprócz wyżej wspomnianych pojazdów, posiadając prawko możecie także prowadzić wiele kamperów, ciągników rolniczych oraz kombajnów. Nieźle, co? Wcale nie będziecie potrzebowali do tego jakichś specjalnych uprawnień. Wystarczy tylko i wyłącznie prawo jazdy kategorii B, które umożliwi wam sterowanie tymi pojazdami.

Prawo jazdy kat. B to nie tylko samochody osobowe. Przyznaj się, wiedziałeś o tych wszystkich pojazdach, którymi możesz legalnie jeździć?

ceny paliw

Ponadto dzięki temu dokumentowi możecie prowadzić także jednoślady. O jakich dokładnie jednośladach mowa? Przede wszystkim o motocyklu, którego moc nie przekroczy 11 kW oraz quadzie. Jak sami zatem widzicie, przywileje wynikające z posiadania prawka to nie tylko prowadzenie waszego ukochanego samochodu. W sytuacjach kryzysowych będziecie mogli też sterować innymi samochodami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News