Google Maps może mieć spore problemy! Konkurencja nie śpi, Apple wprowadza nowe funkcje

Google Maps może mieć spore problemy! Konkurencja nie śpi, Apple wprowadza nowe funkcje

google maps polska

Podaj dalej

Apple nie przestaje rozwijać swojej aplikacji Mapy Apple, choć jak dobrze wiemy to Google Maps może jak na razie cieszyć się największą popularnością, jeśli chodzi o aplikacje dla kierowców. Teraz zespół Tima Cooka postanowił wprowadzić rozwiązania, które pomogą podczas trwającej pandemii koronawirusa.

Zobacz na GeekBlog.pl: Netflix wie o Tobie wszystko. Aplikacja sama pobierze dla Ciebie filmy

Google Maps czy Mapy Apple – co wolicie?

Podstawowa nawigacja, która dostępna jest we wszystkich iPhonach oraz iPadach nie była gotowa na COVID-19. Jednak dzięki zmianom w iOS 14.5 w najbliższym czasie zostanie wprowadzona funkcja, która będzie informowała o tłumie w czasie rzeczywistym.

Google Maps pod tym względem oczywiście wypadają lepiej, bowiem już wcześniej wprowadzili „covidowe” funkcje, ale tak czy siak brawa za Apple, że w końcu przedstawiciele tej firmy zdali sobie sprawę, że bez takiej funkcji ani rusz.

Ambitne plany, choć trochę późno je wprowadzają

Apple CarPlay

Dane o tłumie będą oparte na informacjach zbieranych przez Apple, jednak wcześniej będziemy musieli wyrazić na to zgodę. Informacje będą zaszyfrowane, aby zapewnić odpowiedni poziom prywatności.

Wiele wskazuje na to, że w iOS 14.5 aplikacja Mapy Apple otrzyma jeszcze jedną nowość, która pozwoli walczyć z Google Maps, a mianowicie zgłaszanie zdarzeń drogowych. Użytkownicy iOS mieliby wówczas możliwość informowania innych o wypadkach, kontrolach prędkości i innych zagrożeniach w ruchu drogowym.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News