Dzięki temu samochód będzie spalał tylko 3 litry paliwa na 100 km! Co za metoda!

Dzięki temu samochód będzie spalał tylko 3 litry paliwa na 100 km! Co za metoda!

diesel spalanie olej

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach każdemu kierowcy zależy na tym, aby maksymalnie obniżyć spalanie paliwa w swoim samochodzie. Ceny paliw – niezależnie czy jest to benzyna, diesel czy LPG są bardzo wysokie i trzeba szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Wystarczy tylko i wyłącznie zastosować się do kilku prostych zasad, aby obniżyć spalanie w swoim samochodzie do minimum. Dzięki tym metodom zmniejszysz spalanie w swoim samochodzie nawet do 3-4 litrów paliwa na 100 kilometrów! Jak to zrobić? Już śpieszymy z tłumaczeniem!

Dzięki temu Twój samochód będzie spalał tylko 3 litry paliwa na 100 kilometrów! Niezawodne metody!

diesel trasa spalanie

Przede wszystkim warto regularnie sprawdzać ciśnienia w oponach. Jest to niezwykle istotne, a większość kierowców niestety robi to zbyt rzadko. Niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach ma kolosalny wpływ na zużycie paliwa. Nawet wynik o pół bara niższy niż powinien być skutkuje już zwiększeniem spalania nawet o 5 procent. Dlatego też warto regularnie sprawdzać stan ciśnienia swoich opon, ponieważ po co z tak błahego powodu narażać się na niepotrzebne przepłacanie na paliwie.

Oprócz tego warto pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z bagażnika. Dodatkowy balast = większe spalanie. Każde dodatkowe 100 kilogramów ciężaru, według informacji dostępnych w internecie, powoduje, że spalanie jest zwiększone nawet o 0,7 litra na 100 kilometrów. Dlatego też nie ma co przewozić niepotrzebnych rzeczy w swoim bagażniku. Nie dość, że zabierają one miejsce potrzebnym rzeczom, to na dodatek zwiększa to opór powietrza. Jak sam widzisz, nawet takie dwie podstawowe czynności jak odpowiednie ciśnienie opon i brak zapchanego bagażnika ma spory wpływ na zmniejszenie spalania.

Posłuchaj naszych metod i ciesz się mniejszym spalaniem. W dzisiejszych czasach trzeba oszczędzać!

diesel-spalanie-oszczedne-wskazowka

Ponadto warto także zwrócić uwagę na ceny, jakie są na stacjach benzynowych. Zobacz jakie ceny oferują poszczególne stacje znajdujące się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Popatrz także na programy lojalnościowe, dzięki którym będziesz mógł sporo zaoszczędzić i tym samym zmniejszyć wydatki, jakie Cię czekają przy tankowaniu. Zbieraj punkty, dzięki którym będziesz mógł mieć tańsze paliwo. To wszystko wpłynie na Twoje ostateczne spalanie oraz pozwoli Ci się cieszyć z niskiego spalania oraz sporych oszczędności w tych niezwykle trudnych czasach.

Przeczytaj również