Diesel - to już definitywny koniec. Liczby mówią same za siebie, tak źle nie było od 18 lat!

Diesel - to już definitywny koniec. Liczby mówią same za siebie, tak źle nie było od 18 lat!

Podaj dalej

Silniki Diesla pomału odchodzą do lamusa i trzeba się z tym pogodzić. Tak źle jak teraz nie było od 18 lat. W styczniu udział diesel w rejestracjach nowych samochodów osobowych był najniższy od 18 lat. Czy to już definitywny koniec? Wiele na to wskazuje.

Diesel odchodzi do lamusa

skoda-octavia-diesel-przebieg-950-2

Według danych przedstawionych przez firmę IBRM Samar udział Diesla w nowych samochodach w styczniu wyniósł jedynie 18 procent. Analiza pokazuje, że ostatni tak słaby wynik miał miejsce w 2003 roku, kiedy udział diesel wynosił 14,70 proc.

W latach 2000-2010 popularność diesla systematycznie rosła. W drugiej dekadzie obserwujemy jednak gwałtowny spadek. Związane jest to rzecz jasna z wyprzedażą starych aut i zmianą preferencji u kierowców, którzy wolą kupić auta z silnikami benzynowymi.

To już koniec

renault-koleos-diesel-model-year-2021

Liderem pod względem sprzedanych diesli w ubiegłym roku była Skoda, która sprzedała nieco ponad 12 tysięcy samochodów. Najwięcej rejestracji zanotował z kolei model Renault Koleos (niec ponad 400). Mimo wszystko liczby te na kolana nie powalają i chyba wszystko wskazuje na to, że to już definitywny koniec Diesla…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News