Coraz więcej stacji paliw w naszym kraju. Szkoda tylko, że ceny są tak wysokie...

Coraz więcej stacji paliw w naszym kraju. Szkoda tylko, że ceny są tak wysokie...

diesel stacja paliw

Podaj dalej

W Polsce z roku na rok rośnie liczba stacji paliw. Z informacji przedstawionych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego jednoznacznie wynika, iż na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku liczba stacji paliw wyniosła 7 824. Jest to spory wzrost, ponieważ na koniec czerwca liczba stacji wynosiła 7 772.

Coraz więcej stacji paliw w Polsce. Niestety, ceny nadal są bardzo wysokie

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny
fot. pixabay

W raporcie można przeczytać, że liczba stacji PKN Orlen wynosiła w tym czasie 1800. Liczba stacji Grupy Ltoos to 516, natomiast liczba stacji pod logo Optima to 184. Sieć Moya zrzesza 343 stacje. Przy sklepach i obiektach handlowych w naszym kraju działa 176 stacji. 71 z nich należy do sieci Intermarche. Liczba stacji koncernów zagranicznych wynosi 1 569.

Jeśli chodzi o sieci zagraniczne, to najwięcej stacji w naszym kraju posiada bp – 563 stacje, Shell – 429 stacje oraz Circle K – 374 stacje. Jak sami zatem widzicie liczba stacji, na której możecie tankować paliwo – niezależnie czy to benzyna, diesel czy LPG cały czas rośnie do góry. Dobre i to w tych trudnych czasach.

Kiedy to się zmieni? Trudno jednoznacznie powiedzieć – musimy po prostu czekać

fot. pixabay

Szkoda tylko, że na wszystkich stacjach benzynowych w naszym kraju nadal są bardzo wysokie ceny paliw. Przypomnijmy, że benzyna i diesel kosztują aktualnie ponad 6 złotych za litr tego paliwa. Gaz też cały czas drożeje i nieuchronnie zbliża się do kwoty 3,50 zł za litr. Niestety, nie wygląda to wszystko najlepiej i nie pomaga nam w optymizmie nawet informacja o coraz to większej liczbie stacji w naszym kraju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News