Ceny paliw nie wrócą już nigdy do starych cen?! Ekspert nie ma wątpliwości! "Będzie tylko gorzej"

Ceny paliw nie wrócą już nigdy do starych cen?! Ekspert nie ma wątpliwości! "Będzie tylko gorzej"

Podaj dalej

Mimo tego że w ostatnim czasie na rynku hurtowym obserwujemy spadek cen paliw, to nie ma szans na spadek cen za benzynę i diesel na stacjach przynajmniej do poziomu 5 zł za litr. Tak wynika z komentarzy analityków BM Reflex.

Ceny paliw nie wrócą do normy?!

benzyndiesel benzyna tankowaniea tankowanie

Od połowy miesiąca jest stabilizacja na rynku paliw. Ceny przestały rosnąć, jednak zbytnio nie maleją, przez co kierowcy nie mają zbyt wielu powodów do optymizmu. Wiele wskazuje na to, że obecne ceny pozostaną w takim stanie w jakim są w najbliższym czasie.

Zgodnie z ostatnimi danymi EIA zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 0,6 mln bbl i jest to poziom zbliżony do 5-letniej średniej dla tej pory roku. Amerykański poziom zapasów benzyn jest z kolei o 3 proc. niższy niż 5-letnia średnia. Sugestie o jakichkolwiek zmianach w założonej polityce zwiększania wydobycia mogłyby pomóc cenom ropy naftowej w powrocie do wzrostów.

Wygląda to kiepsko…

tankowanie diesel benzyna

Jak zatem widzicie, eksperci nie mają żadnych wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że czekają chude tygodnie, w których musimy przyzwyczaić się do tak wysokich cen paliwa i jedynie cieszyć się, że stawki nie wzrastają i są na stabilnym poziomie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News