Silverstone RX: Kristoffersson otwiera niedzielę od zwycięstwa w Q3

Silverstone RX: Kristoffersson otwiera niedzielę od zwycięstwa w Q3

Podaj dalej

Niedzielna rywalizacja w RX Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od trzeciej sesji kwalifikacyjnej. Najlepszym czasem popisał się tam Johan Kristoffersson, który dopisał do swojego dorobku 50 punktów.

W pierwszym biegu Q3 zmierzyli się ze sobą najsłabsi do tej pory zawodnicy, Mark Higgins, Ma Quinhua oraz Herve Lemonnier. Niespodzianek nie było i najlepszy był tutaj Higgins. Nie zmienia to faktu, że czasy przejazdów były dosyć słabe i cała trójka uplasowała się z samego tyłu stawki. Podobnie było zresztą w przypadku wyścigu drugiego. Tam najlepszym był Andrew Jordan, a podium skompletowali Tamas Karai i Guerlain Chicherit.

Rewelacyjnych wyników nie obserwowaliśmy też w wyścigu trzecim. Tam najlepsi byli Skandynawowie, Robin Larsson i Tommy Rustad, zaś najgorszy czas kwalifikacji po problemach widniał przy nazwisku Janisa Baumanisa. Dopiero w dwóch ostatnich biegach zobaczyliśmy przedstawicieli wielkiej trójki i zabawa zaczęła się na nowo. W Race 4 Johan Kristoffersson przywiózł za sobą Sebastiena Loeba i to ci dwaj panowie zajęli ostatecznie dwa pierwsze miejsca w Q3. W wyścigu piątym trójkę skompletowali Timmy Hansen, Petter Solberg i Mattias Ekstrom, oni w Q3 zajęli miejsca trzecie, czwarte i piąte.

Po trzech sesjach kwalifikacyjnych najlepszy dorobek punktowy widnieje przy nazwisku Pettera Solberga. W bliskiej odległości od Norwega znajdują się wciąż Timmy Hansen, Mattias Ekstrom, Johan Kristoffersson oraz Sebastien Loeb. Na dwóch ostatnich miejscach premiowanych awansem do półfinałów znajdują się teraz Tommy Rustad i Timur Timerzianow. Chrapkę na przeskoczenie ich pozycji ma m.in. Robin Larsson. Szykuje się nam emocjonujące Q4.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News