Są tak dobre, że właściciele nie chcą ich sprzedawać. Lista samochodów, które zdobyły serca mas

Są tak dobre, że właściciele nie chcą ich sprzedawać. Lista samochodów, które zdobyły serca mas

Podaj dalej

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili ostatnio badania dotyczące tego, do jakich samochodów najczęściej przywiązują się ich właściciele. Z którymi modelami masy nie chcą się żegnać?

Analizy dokonano na podstawie 350 tysięcy anonsów dotyczących sprzedaży samochodów z lat 1981-2004. Otrzymano listę marek oraz konkretnych modeli, z którymi pierwsi właściciele rozstawali się wyjątkowo niechętnie, rzadko i po długim czasie.

Przeanalizowano jakimi samochodami pierwszy właściciel jeździł co najmniej przez 15 lat. Średnia takich przypadków wyniosła 7,7%. Zdecydowanie najlepiej wypadła Toyota, gdzie ta statystyka zatrzymała się na 12,7%.

W czołówce ukochanych przez Amerykanów marek, z którymi nie chcą się rozstawać, znalazły się też Subaru, Honda, Hyundai, czy Mazda. Jak już zatem zauważyliście, mieszkańcy USA lubują się głównie w samochodach mających korzenie na kontynencie azjatyckim.

Nasuwa się zatem prosty wniosek – kupujesz japoński, albo koreański samochód i przez lata się nim cieszysz. Utworzono również ranking konkretnych modeli. Na pierwszych czterech miejscach znalazły się Toyoty – Highlander, Sienna, Tacoma oraz Tundra. Pierwszą piątkę uzupełniło Subaru Forester.

Co ciekawe, średniej na poziomie 7,7% nie udało się przekroczyć żadnej nieazjatyckiej marce. Amerykanie najchętniej przywiązują się do SUV-ów i dużych vanów. Wśród wyjątków mamy m.in. Toyotę Corollę i Hondę Civic.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News