Rusza świąteczna akcja policji

Rusza świąteczna akcja policji

Rusza świąteczna akcja policji

Podaj dalej

W piątek rusza akcja policjantów ruchu drogowego „Świąteczny weekend – bezpieczne Boże Narodzenie”, polegające na wzmożonych kontrolach na drogach. Największe siły policji zapowiadane są na piątek poprzedzający święta i środę, 26 grudnia – poinformowała KGP.

Jak poinformował Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, tegoroczne wzmożone kontrole kierowców przez policjantów ruchu drogowego pod nazwą „Świąteczny weekend – bezpieczne Boże Narodzenie” potrwają od piątku, 21 grudnia, do środy, 26 grudnia. W akcji weźmie udział 5 tys. funkcjonariuszy z drogówki, którzy będą zwracać uwagę na przekroczoną prędkość i jazdę pod wpływem alkoholu.

Radosław Kobryś, Biuro Ruchu Drogowego KGP: Należy spodziewać się patroli na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta – tam, gdzie mogą być utrudnienia. Głównym naszym celem jest to, żeby pojazdy jak najbardziej płynnie się przemieszczały po tych trasach. Niestety prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych i w tym zakresie należy spodziewać się pomiarów prędkości. Oczywiście nigdy nie zapominamy o tym, że nasi rodacy potrafią wsiadać za kółko będąc pod wpływem alkoholu, więc będziemy głęboko zaglądać w oczy tym, którzy są za kierownicą.

Rzecznik policji zaapelował do pasażerów, żeby zwracali kierowcy uwagę, jeśli chce wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu i nie wsiadali z nim do samochodu. Mogą też poinformować o tym policję.

W ubiegłym roku od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych; policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców – poinformowała Komenda Główna Policji.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News